Jak sprawdzić wyniki rekrutacji do szkół średnich? Listy zakwalifikowanych do liceum i technikum na Pomorzu na rok szkolny 2019/2020

Beata Bednarz
Wyniki rekrutacji do szkół średnich ogłoszono w piątek 5.07.2019 r. o godz. 10. Na zdjęciu XIX LO w Gdańsku, jedno z najpopularniejszych liceów w Trójmieście w 2019 r. Karolina Misztal
Ogłoszenie wyników rekrutacji do szkół średnich na Pomorzu nastąpiło w piątek 5.07.2019. W Gdańsku aż 1215 kandydatów nie dostało się do wybranej szkoły. Jak sprawdzić do której szkoły się dostaliście? Kiedy i gdzie pojawią się listy przyjętych do liceum lub technikum? Wyniki rekrutacji w Gdańsku i na Pomorzu na rok szkolny 2019/2020 można sprawdzić na kilka sposobów.

Wyniki rekrutacji do szkół średnich na Pomorzu

Ogłoszenie wyników rekrutacji do szkół średnich na Pomorzu nastąpiło w piątek 5 lipca 2019 r.

5 lipca 2019 r. o godz. 10 podane zostały do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Tak było w XIX LO w Gdańsku - jednym z najpopularniejszych liceów w Trójmieście:

Jak sprawdzić listy? Można to zrobić na na trzy sposoby.

Jak sprawdzić listy zakwalifikowanych do szkół średnich?

  • na listach wywieszonych w szkołach (przypominamy, że jest to jedyna formalnie wiążąca forma publikacji wyników rekrutacji),
  • po zalogowaniu się w systemie Nabór na konto kandydata,
  • za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! (aplikacja sama poinformuje o wynikach niezwłocznie po ich opublikowaniu)

Aplikację dla Androida można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.vulcan.elo2019
Aplikację dla iOS można pobrać tutaj: https://apps.apple.com/pl/app/elo-2018/id1406710761?l=pl

Rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020 w Gdańsku

Łącznie w tegorocznej rekrutacji do szkół średnich w gdańskich szkołach samorządowych przygotowano ponad 10,5 tys. miejsc dla absolwentów zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów. Oferta dalszego kształcenia ponadpodstawowego uwzględnia zarówno specjalne potrzeby edukacyjne, innowacyjne projekty edukacyjne, w tym dwujęzyczne i sportowe, i aktualne potrzeby rynku pracy.

Na skutek zmian wprowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku 2017 w rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020 doprowadzono do kumulacji dwóch roczników absolwentów, klas 8 szkół podstawowych i klas 3 likwidowanych gimnazjów.

TOP 10 najlepszych liceów w Gdańsku 2019. Ranking gdańskich ...

Już od roku 2017 w Gdańsku podjęte zostały działania przygotowujące miasto na zminimalizowanie negatywnych skutków zmian.

Czytaj więcej na ten temat: Rekrutacja do szkół średnich na Pomorzu w 2018 r.: w najlepszych liceach nawet 150 punktów to za mało

Regulowanie liczby oddziałów w poszczególnych szkołach pozwoliło na przygotowanie w tegorocznej rekrutacji oferty jak najbardziej zbliżonej do zapotrzebowania ze strony absolwentów.

Wśród przygotowanych 10,5 tys. miejsc w gdańskich szkołach przeznaczono 5317 miejsc dla uczniów szkół podstawowych i 5244 miejsc dla gimnazjalistów.

Wyniki I etapu rekrutacji do szkół średnich w Gdańsku

W pierwszym etapie rekrutacji do jednej z pięciu wybranych szkół samorządowych zakwalifikowało się łącznie 8393 uczniów, w tym 4354 absolwentów szkół podstawowych i 4039 absolwentów gimnazjów.

Niestety, ale 1215 kandydatów nie dostało się w tym etapie do wybranej przez siebie szkoły średniej (767 ze szkół podstawowych i 448 szkół gimnazjalnych). Będą oni mieli możliwość wyboru szkoły dalszego kształcenia w drugim etapie, który rozpocznie się 12 lipca o godz. 12.00.

Będą w nim dostępne nie wybrane dotąd placówki. Jednak, w jakich szkołach będą dostępne miejsca, dowiemy się dopiero po zakończeniu procedury składania dokumentów w pierwszym etapie, który upływa 10 lipca o godz. 14.00.

- Tak jak samorządowcy podkreślali od początku wdrażania tzw. reformy systemu edukacji, największym problemem jest to, że nie wszyscy młodzi ludzie mogli dostać się do wybranej przez siebie szkoły. Psując ten system ktoś świadomie zdecydował za nich jak ma wyglądać ich ścieżka rozwoju osobistego – nie zważając na ich talenty, marzenia i plany na życie – komentuje Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług wspólnych.

Rekrutacja do szkół średnich na rok 2019/2020 - ważne terminy

W środę, 10 lipca, o godz. 14.00 upłynie termin złożenia przez rodziców kandydatów uczniów, którzy się dostali do wybranej szkoły w pierwszym etapie, dokumentów wymaganych do zakończenia rekrutacji i przyjęcia do danej szkoły.

- Bardzo ważne jest, aby uczniowie i ich rodzice dopełnili formalności polegających na złożeniu wymaganych oryginalnych świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub gimnazjalnego. Proszę pamiętajcie, o konieczności złożenia tych dokumentów, abyście mogli od września rozpocząć dalszą naukę w wybranej przez was szkole – apeluje Piotr Kowalczuk.

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe ważne jest również dostarczenie zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

12 lipca o godz. 12.00 zostanie podana przez komisję rekrutacyjną lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Również wtedy rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 29 sierpnia do godz. 12.00

W rekrutacji uzupełniającej oferta gdańskich szkół średnich zostanie wzbogacona o nową placówkę - niesamorządowe, publiczne Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące.

Również już na etapie projektowania sieci szkół podjęta została decyzja o zamianie dotychczasowego Gimnazjum nr 25 w obecne Dwujęzyczne X Liceum Ogólnokształcące. Z wykorzystaniem bardzo dużych środków unijnych zaprojektowano proces unowocześnienia przestrzeni edukacyjnej w gdańskich szkołach zawodowych.

TOP 10 najlepszych techników w Gdańsku 2019. Ranking gdański...

Rekrutacja do szkół średnich na rok 2019/2020. Nabór uzupełniający

Nabór uzupełniający w szkołach średnich trwa od 12 lipca 2019 r. od godziny 12 do 14 sierpnia 2019 r. do godziny 15. Jeśli któryś z kandydatów zdecyduje się odwołać od decyzji komisji rekrutacyjnej, ma na to czas między 12 lipca a 8 sierpnia 2019 r.

Dyrektorzy szkół średnich muszą powiadomić kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole nie później niż 15 lipca 2019.

Informacja o wolnych miejscach pojawi się na stronie nabor-pomorze.edu.com.pl

Progi punktowe w liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2018...

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów ...

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-05T09:05:26 02:00, Emiii:

Czy są już wyniki????

2019-07-05T09:36:12 02:00, Gość:

5 lipca 2019 r. o godz. 10 !!!!!!!!podane zostaną do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

W niektórych szkołach już są (sądząc po telefonach od rodziców). U nas (Liceum Błęńskiej) pojawią się o 10 :)

G
Gość
2019-07-05T09:05:26 02:00, Emiii:

Czy są już wyniki????

5 lipca 2019 r. o godz. 10 !!!!!!!!podane zostaną do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

E
Emiii

Czy są już wyniki????

G
Gość
2019-07-05T08:41:06 02:00, Zirytowany:

Nie działą logowanie na konto kandydata! zamiast tego linki do aplikacji na androida - brak na stronie przycisku zaloguj... ktoś wie czy jest inny sposób.

Pobierz aplikację eLO! na martfona, zarejestruj się, wpisz pesel kandydata do liceum i czekaj na powiadomienie. Nie ma się co irytować.

Z
Zirytowany

Nie działą logowanie na konto kandydata! zamiast tego linki do aplikacji na androida - brak na stronie przycisku zaloguj... ktoś wie czy jest inny sposób.

Dodaj ogłoszenie