Poznaliśmy laureatów Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy. Jubileuszowa gala w Operze Bałtyckiej

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Gala Finałowa XX jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2019.
Gala Finałowa XX jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2019. Karol Makurat
Udostępnij:
Już od 20 lat pomorska kapituła Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy nagradza pomorskich przedsiębiorców za ich zaangażowanie we wdrażaniu innowacji oraz wkład w rozwój społeczności i regionu. Podczas jubileuszowej gali w Operze Bałtyckiej spotkali się przedstawiciele biznesu i samorządowcy.

To było wielkie święto pomorskiego środowiska biznesowego. W Operze Bałtyckiej zgromadzili się przedsiębiorcy, którzy nie tylko mają długofalową strategię rozwoju, stosują innowacyjne rozwiązania, ale także pracują na rzecz edukacji młodzieży i wspierają lokalne społeczności.

Przedstawiciele kapituły konkursowej podkreślali, że w tym roku poziom plebiscytu był niezwykle wysoki i trudno było dojść do ostatecznych rozstrzygnięć. Ostatecznie komisja spośród 100 zgłoszeń wytypowała do konkursu głównego 33 podmioty.Zanim jednak przystąpiono do nagrodzenia laureatów, przyznano medale osobom zaangażowanym w powstanie konkursu. Nagrodzono między innymi Henryka Ćwiklińskiego - przewodniczącego komisji konkursowej, Włodzimierza Szordykowskiego - współtwórcę konkursu, a także Zbigniewa Canowieckiego, który jest pomysłodawcą nagrody.

- Zasadniczym celem, oprócz integracji i budowania współpracy pomiędzy różnymi organizacjami gospodarczymi, było i jest promowanie przedsiębiorczości i najlepszych pomorskich firm, które oprócz osiągania dobrych wyników gospodarczych, przestrzegały zasad społecznej odpowiedzialności biznesu - podkreślił Zbigniew Canowiecki.

W dalszej kolejności poznaliśmy laureatów tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu. Firmy rywalizowały w ośmiu głównych kategoriach. Uhonorowano nie tylko wytrawnych graczy, ale także świeże i ambitne projekty. W kategorii Pomorski Start - up kapituła konkursowa wskazała na firmę JUST JOIN IT sp. z o.o. z Gdańska, twórców branżowego portalu pracy dla polskich programistów.

- Jest to dla nas szczególnie niesamowite, bo jako startup rozwijaliśmy się bez dofinansowania w blokach na Żabiance. W nieco ponad rok rozszerzyliśmy zespół od 3 do przeszło 40 osób. Na pewno na tym nie poprzestaniemy i będziemy chcieli pozytywnie wpłynąć na rekrutacje w branży IT w Polsce - powiedział Piotr Nowosielski, prezes zarządu.
Kapituła wyróżniła również firmę Invicta w kategorii Lider Innowacji Średnie i Duże Przedsiębiorstwo. Nagrodę odebrała prezes zarządu Dorota Białobrzeska - Łukaszuk, która nie kryła satysfakcji.

- Takie nagrody dodają skrzydeł, zwłaszcza takim firmą jak nasza, która od 20 lat zajmuje się innowacjami. Prez te 20 lat inwestowaliśmy głównie w rozwój i innowacje - przyznała prezes.

Statuetka Gryfa Gospodarczego w kategorii Lider Kształcenia Zawodowego Mikro i Małe Przedsiębiorstwo powędrowała do Autoryzowanego Serwisu Samochodowego Auto Miras z Pępowa. Podmiot współpracuje z młodzieżą uczącą się w trzech pomorskich szkołach. Dzięki temu uczniowie mają możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia i praktycznych umiejętności.

- Edukacje traktujemy bardzo poważnie. Staramy się przestrzegać naczelnej istoty edukacji czyli relacji mistrz - uczeń. Osoba bardziej doświadczona przekazuje wiedzę adeptowi. My staramy się tylko wspomagać ten proces - powiedział Tadeusz Jakubiak, koordynator działu edukacji.

W przypadku tożsamej kategorii skierowanej do średnich i dużych przedsiębiorstw kapituła konkursu doceniła działania Zakładów Farmaceutycznych Polpharma ze Starogardu Gdańskiego, które od lat wspierają miejscową młodzież.

- Ta statuetka jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem. Od ponad 4 lat wspólnie z Technikum im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych prowadzimy kształcenie dualne. Młodzi adepci przychodzą na zajęcia praktyczne w wybudowanym laboratorium i pracują na takim sprzęcie, na którym nasi pracownicy przygotowują lekarstwa - powiedziała Anna Kwapińska, kierownik HR.

Ponadto wśród laureatów tegorocznego konkursu znaleźli się: FIDO VOICE sp. z o.o. z Sopotu, PPU NAVA sp. z o.o. z Gdańska, Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A., z Gdańska, KLIMOR sp. z o. o. z Gdyni, MGJ sp. z o.o z Leśniewa,III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni i Miasto Gdańsk.

Gala Finałowa XX jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2019.

Poznaliśmy laureatów Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy. Ju...

- To była ciekawa i różnorodna edycja. Musieliśmy wybierać podmioty i niekiedy ciężko było je porównać w danej kategorii. Kapituła na pewno nie miała łatwego zadania - powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego i dodał - Jesteśmy ciekawym regionem, który konkuruje z innymi województwami zarówno centralnymi, jak i zachodnimi. Mamy swoje atuty, takie jak połączenia kolejowe, porty, stocznie i na pewno z nich korzystamy.

Gala Finałowa XX jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2019.
Gala Finałowa XX jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2019. Karol Makurat

Ostatecznie komisja spośród 100 zgłoszeń wytypowała do konkursu głównego 33 podmioty, które rywalizowały między sobą w ośmiu głównych kategoriach.

Poniżej pełna lista laureatów i nominowanych:

LIDER INNOWACJI MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO:

 • Nagroda dla:FIDO VOICE sp. z o.o. z Sopotu
 • MMB DRIVES sp. z o.o. z Gdańska
 • MARINE TECHNOLOGY sp. z o. o z Gdyni

LIDER INNOWACJI ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

 • Nagroda dla: INVICTA sp. z.o.o. z Gdańska
 • KLIMOR sp. z o.o. z Gdyni
 • Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A.
 • Grupa Kapitałowa SESCOM S.A. z Gdańska

LIDER EKSPORTU MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

 • Nagroda dla:PPU NAVA sp. z o.o. z Gdańska
 • MMB DRIVES sp z o.o. z Gdańska
 • PORTMAN LIGHTS, sp. z o.o. z Gdyni
 • RS FILLING TECH sp. z o.o z Pępowa

LIDER EKSPORTU ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

 • Nagroda dla: Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A., z Gdańska
 • ELHURT sp. z o. o. z Gdańska
 • Grupa Kapitałowa GRAAL z Wejherowa

LIDER INWESTYCJI

 • Nagroda dla: KLIMOR sp. z o. o. z Gdyni
 • NORTHGATE LOGISTICS sp. z.o.o., sp. k. z Pruszcza Gdańskiego
 • BAUKRANE BUDOWNICTWO sp. z.o.o., sp. k. z Gdańska

LIDER ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ

 • Nagroda dla: MGJ sp. z o.o z Leśniewa
 • KORPORACJA BUDOWLANA DORACO sp. z o.o. z Gdańska
 • BIURO USŁUGOWE MARIO Mariusz Grzęda z Gdańska

POMORSKI START-UP

 • Nagroda dla: JUST JOIN IT sp. z o.o. z Gdańska
 • FIDO VOICE sp. z o.o. z Sopotu
 • PORTMAN LIGHTS sp. z o.o. z Gdyni

LIDER KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

 • Nagroda dla: AUTO MIRAS Autoryzowany Serwis Samochodowy sp. z o.o. z Pępowa
 • STOWARZYSZENIE KUCHARZY POLSKICH z Gdańska

LIDER KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

 • Nagroda dla: ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A. ze Starogardu Gdańskiego
 • CIECHOLEWSKI-WENTYLACJE sp. z o.o. z Pogódek
 • SEVENET S.A. z Gdańska

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MŁODZIEŻOWEJ

 • Nagroda dla:III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
 • PELIXAR S.A. z Gdyni

GMNA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM

 • Nagroda dla: MIASTO GDAŃSK
 • GMINA DZIERZGOŃ
 • MIASTO MALBORK

Jak co roku zostały również przyznane dodatkowe nagrody. Kapituła składająca się z przedstawicieli pomorskich mediów, w tym redakcji portalu trójmiasto.pl, Radia Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego, przyznała Gryfa Medialnego, który trafił do Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A. z Łubiany. Natomiast Nagrodę Specjalną otrzymała FUNDACJA InfoShare z Gdańska "za wizjonerstwo i konsekwencję w tworzeniu rozwoju ekosystemu współpracy nowych technologii i biznesu".

Przed galą została zorganizowana dyskusja o tematyce gospodarczej. Prof. Witold Orłowski z PWC i dr Ernest Pytlarczyk z mBanku zastanawiali się nad obecną kondycją polskich finansów i perspektywami krajowego rynku w dobie zbliżającego się brexitu i wyzwań przemysłu 4.0.

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie