Pożar budynku wielorodzinnego w Polaszkach - apel o pomoc...

  Pożar budynku wielorodzinnego w Polaszkach - apel o pomoc oraz inicjatywa zbiórki dla poszkodowanych [ZDJĘCIA]

  Piotr Piesik

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pożar budynku wielorodzinnego w Polaszkach - apel o pomoc oraz inicjatywa zbiórki dla poszkodowanych [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Piotr Szymański

  Powracamy do tematu niedawnego pożaru domu w Polaszkach, w rezultacie którego trzy rodziny straciły dach nad głową. Pojawiła się inicjatywa zbiórki pomocy dla poszkodowanych. Apel o pomoc wystosował też Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
  Wieczorem w dniu 6 grudnia 2018 r. wybuchł pożar w domu wielorodzinnym w Polaszkach, w wyniku którego ucierpiały 3 rodziny - czytamy w apelu sztumskiego MGOPS. - Obecnie potrzebna jest pomoc dla poszkodowanych osób, głównie w formie materiałów budowlanych na remont budynku, a przede wszystkim dachu, który uległ zniszczeniu.

  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie zwraca się z apelem oraz gorącą prośbą do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym rodzinom. Rodzinom potrzebne są przedmioty użytku codziennego.

  Każdy kto chciałby pomóc poszkodowanym rodzinom powinien zgłosić się osobiście do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie przy ul. Mickiewicza 39, pok. nr 5, lub skontaktować telefonicznie pod nr telefonu 55-640-63-32 i 55-640-55-63. Pracownikiem socjalnym do kontaktu jest Joanna Kazimierowicz.

  Zbiórkę zainicjowała ponadto jedna z mieszkanek Sztumu, która skontaktowała się z jedną z poszkodowanych rodzin. Jak informuje, potrzebne jest kompletnie wszystko - odzież dla mamy rozm M/L, rozmiar buta 38/39; dla taty rozm. odzieży S/M, rozm. buta 40/41. Rzeczy kuchenne: naczynia, garnki, chemia. Ręczniki, pościel, koce, poduszki, kołdra. Kosmetyki. Dla chłopczyka potrzebne są ubranka od rozmiaru 68 wzwyż, kosmetyki, pampersy rozm. 4, chusteczki nawilżane, kaszki, deserki, łóżeczko, wózek, zabawki, mleko modyfikowane, śpiworek do wózka na zimę, kombinezonik, kocyki, kołdra do łóżeczka, poduszeczka, oraz żywność.

  - Kompletnie wszystko co jest potrzebne do użytku codziennego dla rodziny - pisze sztumianka. - Rzeczy można dostarczać pod adres w Sztumie, ulica Pieniężnego 35, później zostaną przekazane rodzinie.

  Przekazujemy ten apel, można też kontaktować się z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sztumie, ponieważ w pożarze poszkodowane zostały trzy rodziny.

  Obok publikujemy jeszcze kilka zdjęć z akcji ratowniczej podczas pożaru w Polaszkach, udostępnionych przez Piotra Szymańskiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikołajkach Pomorskich - dziękujemy!


  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo