Polska Hokej Liga. MH Automatyka Gdańsk lepsza od Unii Oświęcim

AW
MH Automatyka wygrała piąty mecz z rzędu
MH Automatyka wygrała piąty mecz z rzędu Piotr Hukało
Hokeiści gdańskiej Automatyki wygrali w Hali Olivia z Unią Oświęcim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1).

Gdańscy hokeiści kapitalnie radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Automatyka do spotkania z Unią Oświęcim podchodziła z serią czterech zwycięstw z rzędu, a ewentualna wygrana z ekipą z Małopolski dawała gdańszczanom perspektywę pięciopunktowej przewagi nad Unią.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Już w 6. minucie Automatyka otrzymała rzut karny. Spowodowane to było zachowaniem bramkarza Unii, który rzucił kij. Z rzutu karnego nie pomylił się Aleksandr Gołowin i było 1:0 dla gdańszczan. Niecałe 2 minuty później było już 2:0 dla Automatyki. Jan Krasowskij pokonał golkipera gości, mimo że gdański zespół grał w osłabieniu.

Druga tercja rozpoczęła się od zmarnowania dogodnej sytuacji przez Rożkowa, który nie trafił do pustej bramki. To, co nie udało się Rożkowowi, udało się 5 minut później Władisławowi Jełakowi. Wykorzystał on sytuację sam na sam i po raz drugi w tym spotkaniu Automatyka trafiła do bramki rywala, grając o jednego zawodnika mniej.

W ostatniej tercji gracze z Gdańska musieli radzić sobie z karami, które sypały się na Automatykę. Na 15 sekund przed końcem meczu Unia Oświęcim strzeliła gola honorowego, grając w przewadze i ustalając tym samym wynik meczu na 3:1.

MH Automatyka Gdańsk - Unia Oświęcim 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Bramki: 1:0 - Aleksandr Gołowin (05:26, rzut karny), 2:0 - Jan Krasowskij (06:58, w osłabieniu), 3:0 - Władisław Jełakow (27:15, w osłabieniu), 3:1 - Peter Bezuska (59:45, w przewadze)

MH Automatyka: Cowley - Cunik, Maly; Steber, Polodna, Vítek - Tieslukiewicz, Krasowskij; Jełakow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann; Danieluk, Rompkowski, Marzec - Leśniak, Dolny; Smal, Pesta, Samusienka.

Unia: Lipiński (Fikrt) - Saur, Vehmanen; Themar, Tabacek, Kiilhoma - Noworyta, Bezuska; Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Prusak, Maciejewski; Adamus, Wanat, Piotrowicz - A. Kowalówka, Paszek; Malicki, Trandin, Przygodzki.

Krzysztof Piątek porozumiał się z Milanem! "Być może to on będzie napastnikiem, który da impuls, by spełniły się marzenia kibiców o wielkim Milanie"