Na studiach stacjonarnych II stopnia (kończących się tytułem magistra) Politechnika Gdańska przygotowała 2940 miejsc na 31 kierunkach. Chętni do studiowania w trybie niestacjonarnym mają do dyspozycji 120 miejsc na 3 kierunkach.
Do wyboru kandydaci mają również 9 kierunków prowadzonych w języku angielskim. Ci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą mogli rozpocząć naukę już w zbliżającym się semestrze letnim, który startuje na PG 22 lutego 2021.
Ile miejsc na jakim kierunku?
Najwięcej, bo aż 300 miejsc oferuje kierunek Budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, 160 miejsc dostępnych jest dla kandydatów na studia magisterskie na kierunkach: Architektura, Automatyka, robotyka i systemy sterowania oraz Elektronika. Na pozostałych kierunkach liczba miejsc zamyka się w przedziale od 20 do 140.
Te kierunki studiów w Gdańsku są najlepiej opłacane! Po nich...
Nowy Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
Z dniem 1 stycznia w wyniku połączenia Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa powstał na Politechnice Gdańskiej Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Osoby kandydujące na pierwszy rok studiów II stopnia na kierunek dotychczas prowadzony przez WM lub WOiO będą studiować już na nowym wydziale. Jednak zasady rekrutacji jak i program studiów nie ulegają zmianie.
Uczenie maszynowe i Sztuczna inteligencja - nowe specjalności na PG
Politechnika Gdańska uruchamia dwie nowe specjalności, które wpisują się w obecne trendy w informatyce i wyzwania cywilizacyjne. Pierwsza z nich to Uczenie Maszynowe na kierunku Informatyka, druga - Sztuczna Inteligencja na kierunku Inżynieria Biomedyczna. Ich otwarcie posłuży wykształceniu najwyższej klasy specjalistów w nowoczesnych i pożądanych na rynku pracy dziedzinach. Obydwie specjalności, utworzone na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG jako studia magisterskie II stopnia, zostaną uruchomione już w lutym 2021 r.
Uczelnia zapowiada, że przez cały okres trwania studiów studenci będą mieli zapewnioną ścisłą współpracę z wysokiej klasy specjalistami i naukowcami, wykłady światowej klasy ekspertów, staże i wizyty w firmach i jednostkach zaangażowanych w rozwój SI, finansowane wyjazdy na konferencyjne międzynarodowe, szkoły letnie, etc., a także indywidualną opiekę merytoryczną kadry naukowo-dydaktycznej.
ZOBACZ TAKŻE: Po nich nie spodziewaj się fortuny! Oto najsłabiej opłacane kierunki studiów w Gdańsku! TOP 20 najmniej dochodowych zawodów
Progi punktowe 2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Tyle punktów ...
Progi punktowe na Politechnice Gdańskiej w 2020 roku! Tyle p...
Progi punktowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym 2020. Tyl...
Progi punktowe na AWFiS w Gdańsku w 2020 r. Tyle punktów trz...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?