Politechnika Gdańska otwiera rekrutację na studia II stopnia. Do wyboru np. budownictwo czy elektronika. Będą też nowości na ETI

Monika Jankowska
Monika Jankowska

Wideo

Do 8 lutego 2021 można aplikować o przyjęcie na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia na Politechnice Gdańskiej. Na kandydatów czeka ponad 3 tysiące miejsc na 31 kierunkach.

Na studiach stacjonarnych II stopnia (kończących się tytułem magistra) Politechnika Gdańska przygotowała 2940 miejsc na 31 kierunkach. Chętni do studiowania w trybie niestacjonarnym mają do dyspozycji 120 miejsc na 3 kierunkach.

Do wyboru kandydaci mają również 9 kierunków prowadzonych w języku angielskim. Ci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą mogli rozpocząć naukę już w zbliżającym się semestrze letnim, który startuje na PG 22 lutego 2021.

Ile miejsc na jakim kierunku?

Najwięcej, bo aż 300 miejsc oferuje kierunek Budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, 160 miejsc dostępnych jest dla kandydatów na studia magisterskie na kierunkach: Architektura, Automatyka, robotyka i systemy sterowania oraz Elektronika. Na pozostałych kierunkach liczba miejsc zamyka się w przedziale od 20 do 140.

TOP 20 najlepiej opłacanych kierunków studiów w Gdańsku. To właśnie po ich ukończeniu zarobisz krocie! Jesteście ciekawi, po których kierunkach może czekać nas pozbawiona problemów finansowych przyszłość? Sprawdźcie nasze zestawienie, które stworzyliśmy w oparciu o dane z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych! >>

Te kierunki studiów w Gdańsku są najlepiej opłacane! Po nich...

Nowy Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Z dniem 1 stycznia w wyniku połączenia Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa powstał na Politechnice Gdańskiej Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Osoby kandydujące na pierwszy rok studiów II stopnia na kierunek dotychczas prowadzony przez WM lub WOiO będą studiować już na nowym wydziale. Jednak zasady rekrutacji jak i program studiów nie ulegają zmianie.

Uczenie maszynowe i Sztuczna inteligencja - nowe specjalności na PG

Politechnika Gdańska uruchamia dwie nowe specjalności, które wpisują się w obecne trendy w informatyce i wyzwania cywilizacyjne. Pierwsza z nich to Uczenie Maszynowe na kierunku Informatyka, druga - Sztuczna Inteligencja na kierunku Inżynieria Biomedyczna. Ich otwarcie posłuży wykształceniu najwyższej klasy specjalistów w nowoczesnych i pożądanych na rynku pracy dziedzinach. Obydwie specjalności, utworzone na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG jako studia magisterskie II stopnia, zostaną uruchomione już w lutym 2021 r.

Uczelnia zapowiada, że przez cały okres trwania studiów studenci będą mieli zapewnioną ścisłą współpracę z wysokiej klasy specjalistami i naukowcami, wykłady światowej klasy ekspertów, staże i wizyty w firmach i jednostkach zaangażowanych w rozwój SI, finansowane wyjazdy na konferencyjne międzynarodowe, szkoły letnie, etc., a także indywidualną opiekę merytoryczną kadry naukowo-dydaktycznej.

Na kolejnych slajdach prezentujemy progi punktowe na najpopularniejszych kierunkach UG 2020 >>>>

Progi punktowe 2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Tyle punktów ...

Takie były progi punktowe na najpopularniejszych kierunkach PG w 2020 r. Sprawdźcie na kolejnych slajdach >>>

Progi punktowe na Politechnice Gdańskiej w 2020 roku! Tyle p...

Na kolejnych slajdach prezentujemy progi punktowe na najpopularniejszych kierunkach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 2020 >>>>

Progi punktowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym 2020. Tyl...

Na kolejnych slajdach prezentujemy progi punktowe na najpopularniejszych kierunkach AWFiS w Gdańsku w 2020 >>>>

Progi punktowe na AWFiS w Gdańsku w 2020 r. Tyle punktów trz...

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie