Podatek bykowy już w 2019? Podatek od bezdzietnych. Nie masz dzieci? To zapłacisz wyższe podatki! Odpowiedź ministerstwa 20.08.2019

Pola LewickaZaktualizowano 
Podatek od bezdzietnych. Nie masz dzieci? Zapłacisz większy podatek!
Podatek od bezdzietnych. Nie masz dzieci? Zapłacisz większy podatek! unsplash
Podatek bykowy (podatek od bezdzietnych) już w 2019? Rząd ma pomysł na podatek od bezdzietnych. Single zapłacą więcej! Jest odpowiedź ministerstwa 25.06.2019 Nie masz dzieci? Płać większe podatki! Wyższy podatek dla osób, które po przekroczeniu pewnego wieku wciąż nie mają dzieci, to pomysł nowy, a jednocześnie niezbyt nowatorski. Zdaniem rządzących byłby motywacją dla młodych, by rodzicielstwa nie odkładać w czasie. W Polsce rodziny mogą liczyć na różne ulgi, dodatki oraz świadczenia socjalne - w lipcu 500 plus będzie wypłacane również na pierwsze dziecko. Skąd jednak brać pieniądze na te świadczenia? Nowy pomysł ministerstwa wskazuje na to, że single zapłacą dodatkowy podatek.

Podatek bykowy już w 2019?

Rząd PiS od początku stawia na politykę prorodzinną sięgając po wiele możliwych środków, które umożliwiają jej realizowanie w pełni. Świadczenia socjalne to jedna z opcji, dobrze przyjęta przez Polaków, a przez to również rozszerzana. W lipcu 500 plus objęte będzie każde dziecko do ukończenia 18 roku życia. Warto wspomnieć także o 300 plus na wyprawkę szkolną.

Czytaj także

Podatki dla bezdzietnych. Bykowe - kto zapłaci?

Rząd rozwija politykę socjalną, ale pojawiają się też pytania, jakie będzie źródło finansowe dla zwiększanych świadczeń. Rzeczpospolita wywołała burzę po publikacji informacji z niejawnego jeszcze projektu MSWiA, który dotyczy polityki migracyjnej.

- Na obecnym etapie minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie będą prowadzone jakiekolwiek prace nad pomysłem opodatkowania osób bezdzietnych. – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w reakcji na szeroko komentowane doniesienia opublikowane w poniedziałek, 24 czerwca przez "Rzeczpospolitą".

Podatek dla bezdzietnych. Rząd wprowadzi bykowe? Komentarze

W sieci zawrzało. Dla osób, które nie są objęte świadczeniami czy ulgami, taki podatek to kolejne obciążenie. I chociaż ministerstwo przekonuje, że gotowy dokument zostanie przekazany do konsultacji społecznych po dyskusji Zespołu do Spraw Migracji, to w sieci pojawiają się już komentarze dotyczące wcielenia w życie wyższych podatków dla bezdzietnych.

Bykowe w Polsce 2019. Bezdzietni zapłacą większe podatki?

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 427

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tadziu

Ciekawe jakie kryteria wiekowe wprowadza nie wyobrażam sobie ale jest oczywiście realne chlop 50letni zplodzil 5 dzieci co nie mozna mozna ale kazda inna ale dzieci ma ma

R
Rychu
2019-08-13T14:34:33 02:00, Gość:

A czy osoby nie mogące mieć dzieci będą z niego zwolnione ?

Niestety chyba nie bedzie wtedy wiecej zdrad bedzie oj tam chlop zonaty tez od czasu do czasu raz w tygodniu powinien pojsc sobie w tango i sie zabawic przeci mamy demokracje i kazdy moze z małżonkow robic co chce

H
Heniek

Nie ma czego tak sie bac oj tam polowe pensji sie odda to co jak wszystko bedzie za darmo a do kazdej kobiety bedzie sie wolalo das

G
Gość
2019-07-30T17:10:17 02:00, Solonaryba:

A ja popieram projekt bykowego. Powinno się skasować podatki dochodowe i akcyzowe, a bykowe powinno być. Ja wiem, że większość z jest egoistami i myśli tylko o sobie. Ale nam potrzebne są dzieci. I wam drodzy egoiści również potrzebne są dzieci. Bez dzieci nie będzie Polski i narodu polskiego.

2019-08-06T17:56:29 02:00, Gość:

to se narób dzieci

2019-08-07T20:08:50 02:00, Gość:

Zgadza się a nawet i dziesięć .

2019-08-07T22:37:32 02:00, Gość:

Darmozjad który narobił sobie dzieci i siedź na zasiłku nie powinien się wypowiadać

Puknij się w swój pusty łeb OBRZYDLIWY PASOŻYCIE! #patologia #pasożyt

G
Gość

A czy osoby nie mogące mieć dzieci będą z niego zwolnione ?

G
Gość
2019-07-26T06:01:57 02:00, Gość:

Jeżeli to przejdzie podam nasze państwo do Strasburga o łamanie praw człowieka ja nie chcę mieć dzieci uczciwie pracuje,dobrze zarabiam, co roku dopłacam do podatku ponad 2tys, czego jeszcze złodzieje chcą? Podpowiem im skąd wziąć kasę..... O 10 %zmniejszyć pensje politykom, wiecie ile kasy wpłynie..... Tylko czekam na tą decyzję. Pozdrawiam

2019-07-28T11:46:37 02:00, Ww3ee:

Popieram

2019-08-05T11:39:43 02:00, Gość:

Tylko 10%? Niech dostaną najniższą krajową to zobaczycie ilu z tych dobrodusznych co chcą poprawić jakość życia w Polsce to zostaną na swoich "stołkach"... ręce opadają jak to się widzi

2019-08-07T20:10:22 02:00, Gość:

👍👍

2019-08-09T18:14:48 02:00, Gość:

No przecież musiał by się cud zdarzyc żeby oni sobie odjeli, a to raczej nigdy się nie zdarzy.

Polityka to powinna być funkcja społeczna z minimalną pensją a nie intratny biznes.

G
Gość

Jeżeli wprowadzą taki podatek to liczę na innych ja mogę nawet zginąć ale nikt mi nie wmówi że nie chciałem założyć rodziny porostu nie każdy może.

G
Gość
2019-07-26T06:01:57 02:00, Gość:

Jeżeli to przejdzie podam nasze państwo do Strasburga o łamanie praw człowieka ja nie chcę mieć dzieci uczciwie pracuje,dobrze zarabiam, co roku dopłacam do podatku ponad 2tys, czego jeszcze złodzieje chcą? Podpowiem im skąd wziąć kasę..... O 10 %zmniejszyć pensje politykom, wiecie ile kasy wpłynie..... Tylko czekam na tą decyzję. Pozdrawiam

2019-07-28T11:46:37 02:00, Ww3ee:

Popieram

2019-08-05T11:39:43 02:00, Gość:

Tylko 10%? Niech dostaną najniższą krajową to zobaczycie ilu z tych dobrodusznych co chcą poprawić jakość życia w Polsce to zostaną na swoich "stołkach"... ręce opadają jak to się widzi

2019-08-07T20:10:22 02:00, Gość:

👍👍

No przecież musiał by się cud zdarzyc żeby oni sobie odjeli, a to raczej nigdy się nie zdarzy.

G
Gość
2019-07-30T17:10:17 02:00, Solonaryba:

A ja popieram projekt bykowego. Powinno się skasować podatki dochodowe i akcyzowe, a bykowe powinno być. Ja wiem, że większość z jest egoistami i myśli tylko o sobie. Ale nam potrzebne są dzieci. I wam drodzy egoiści również potrzebne są dzieci. Bez dzieci nie będzie Polski i narodu polskiego.

2019-08-06T17:56:29 02:00, Gość:

to se narób dzieci

2019-08-07T20:08:50 02:00, Gość:

Zgadza się a nawet i dziesięć .

2019-08-07T22:37:32 02:00, Gość:

Darmozjad który narobił sobie dzieci i siedź na zasiłku nie powinien się wypowiadać

Gość a co jak ktoś chce, a poprostu nie może mieć dzieci to co też ma płacić według twojego głupiego toku myślenia?

G
Gość
2019-07-29T08:03:31 02:00, PIS:

Ludzie płacić i nie dyskutować pieniądze są potrzebne a wam bezdzietni mniej panie ministrze to wspaniały pomysł myślę że od każdego takiego egzemplarza pobierać około 30%z wypłaty i tak kiedyś będą dojic 500plus

2019-07-29T14:07:05 02:00, Gość:

Pierdol

się pajacu

2019-08-07T22:50:07 02:00, Gość:

Za takiego chuja co napisał 30% to powinni zabrać wypłatę za twarzowe

Jakie 30% czy ty jesteś nie normalny? a co jak ktoś chce mieć dzieci, a nie może to też ma płacić według Ciebie? Co Ty Pisowiec jesteś? Ludzie co za głupi i kretynski komentarz.

P
PRL

Będzie trzeba pracować na czarno

G
Gość
2019-07-29T08:03:31 02:00, PIS:

Ludzie płacić i nie dyskutować pieniądze są potrzebne a wam bezdzietni mniej panie ministrze to wspaniały pomysł myślę że od każdego takiego egzemplarza pobierać około 30%z wypłaty i tak kiedyś będą dojic 500plus

2019-07-29T14:07:05 02:00, Gość:

Pierdol

się pajacu

Za takiego chuja co napisał 30% to powinni zabrać wypłatę za twarzowe

P
Podatnik

Złodzieje z pisu

G
Gość
2019-07-30T17:10:17 02:00, Solonaryba:

A ja popieram projekt bykowego. Powinno się skasować podatki dochodowe i akcyzowe, a bykowe powinno być. Ja wiem, że większość z jest egoistami i myśli tylko o sobie. Ale nam potrzebne są dzieci. I wam drodzy egoiści również potrzebne są dzieci. Bez dzieci nie będzie Polski i narodu polskiego.

2019-08-06T17:56:29 02:00, Gość:

to se narób dzieci

2019-08-07T20:08:50 02:00, Gość:

Zgadza się a nawet i dziesięć .

Darmozjad który narobił sobie dzieci i siedź na zasiłku nie powinien się wypowiadać

G
Gość
2019-07-26T06:01:57 02:00, Gość:

Jeżeli to przejdzie podam nasze państwo do Strasburga o łamanie praw człowieka ja nie chcę mieć dzieci uczciwie pracuje,dobrze zarabiam, co roku dopłacam do podatku ponad 2tys, czego jeszcze złodzieje chcą? Podpowiem im skąd wziąć kasę..... O 10 %zmniejszyć pensje politykom, wiecie ile kasy wpłynie..... Tylko czekam na tą decyzję. Pozdrawiam