Pierwsza wygrana Asseco Prokomu w Eurolidze! [ZDJĘCIA]

pk
Asseco Prokom Gdynia wygrał pierwsz mecz w tej edycji Euroligi! Mistrzowie Polski pokonali w Ergo Arenie Albę Berlin, dla której z kolei była to pierwsza porażka w tych rozgrywkach.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej, w meczu z Niemcami Asseco Prokom potrzebował pierwszego zwycięstwa, by marzenia o Top16 nie stały się mrzonką. Mecz z Albą nie był łatwą przeprawą, jednak cel udało się osiągnąć.

W porównaniu do poprzedniego meczu gdynian w Ergo Arenie, w czwartek na trybunach pojawiła się dużo więcej, bo ok. 3 tysiące kibiców koszykówki. W początkowym fragmencie spotkania trójmiejscy fani nie mieli jednak zbyt wielu powodów do oklasków, bowiem gdynianie rozpoczęli mecz niemrawo i po 5 minutach przegrywali 4:10. Mistrzowie Polski złapali swój rytm w drugiej kwarcie, którą rozpoczęli od serii punktowej 8:0, wychodząc na prowadzenie 22:18. Sporo ożywienia do gry wniósł wprowadzony z ławki rezerwowych Jerel Blassingame.

Mimo chwilowego kryzysu w trzeciej kwarcie Asseco Prokom zdołał utrzymać nieznaczne prowadzenie aż do ostatniej części. W niej koszykarze trenera Kestutisa Kemzury zagrali koncertowo i dowieźli swoje pierwsze zwycięstwo do końcowej syreny. Za bohatera spotkania można uznać Blassingame’a, który znakomicie podawał (10 asyst) i skutecznie wykonywał decydujące akcje, a w porównaniu z poprzednimi meczami zagrał rzadziej tracił piłkę.

Asseco Prokom Gdynia - Alba Berlin 77:66 (14:18, 18:11, 19:21, 26:16)

Asseco Prokom: Jerel Blassingame 16, Łukasz Koszarek 12, Mateusz Ponitka 12, Frank Robinson 10, Alex Acker 9, Rashad Mahalbasić 9, Adam Hrycaniuk 7, Piotr Szczotka 2, Robert Witka 0.

Alba: DaShaun Wood 18, Zach Morley 13, Deon Thompson 10, Heiko Schaffartzik 8, Albert Miralles 7, Vule Avdalović 6, Nihad Djedović 2, Yassin Idbihi 2, Sven Schultze 0.