Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pediatria w śródmiejskim szpitalu w Gdyni czasowo wstrzymuje przyjęcia pacjentów. Zmiany organizacyjne z powodu remontu

OPRAC.:
Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Tomasz Bolt/Polskapresse
Uwaga rodzice! Z początkiem grudnia wchodzą w życie istotne zmiany w kwestii organizacji opieki pediatrycznej w Gdyni. Z racji remontu w śródmiejskiej placówce medycznej, najmłodsi pacjenci będą przez okres trzech miesięcy przyjmowani w Oddziale Pediatrii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oraz Izbie Przyjęć Ogólnej przy ul. Powstania Styczniowego 1.

W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni trwają obecnie prace związane z powstaniem nowego Oddziału Pediatrycznego, gdzie będzie również zlokalizowany ośrodek chirurgii dziecięcej. Z tego powodu na okres trzech miesięcy władze placówki są zmuszone zawiesić przyjęcia dzieci zarówno na specjalistycznym oddziale, jak i na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

- Przez najbliższe 3 miesiące dzieci będą przyjmowane jedynie w Oddziale Pediatrii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oraz Izbie Przyjęć Ogólnej przy ul. Powstania Styczniowego 1 - informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich.

Zapowiadane zmiany wejdą w życie 1 grudnia. W zaistniałej sytuacji redłowski Oddział Pediatryczny zostanie powiększony do 20 łóżek. Utrudnienia organizacyjne są wymuszone długo wyczekiwaną inwestycją, która ma znacznie poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjentów, a lekarzom dać nowe możliwości terapeutyczne.

- To odpowiedź na potrzebę posiadania na terenie miasta Gdyni oddziału o podwyższonym standardzie, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom miasta i okolic - zaznacza Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich. - Gdyński Ośrodek Pediatrii obejmie całe IV piętro szpitala i powstanie w miejscu obecnie działającego Oddziału Pediatrii oraz funkcjonującego do końca 2019 r. Oddziału Urologii. W nowym oddziale pediatrycznym znajdą się miejsca dla łącznie 32 pacjentów, w tym: 2 izolatki, 4 sale 1-osobowe, 13 sal 2-osobowych. Ponadto zaplanowano 6 łóżek Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia dla dzieci wymagających planowych zabiegów chirurgicznych.

Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie przeszło 4,8 mln zł.

Bakterie odporne na antybiotyki stanowią rosnące zagrożenie dla zdrowia publicznego na całym świecie, w tym również w Polsce. Brak wrażliwości na dostępne leki sprawia, że bakterie (ale także wirusy, grzyby i pasożyty) nie dają się zwalczać, a geny tej odporności przekazują między sobą. Powodem jest nadużywanie i nieprawidłowe stosowanie antybiotyków i innych środków antymikrobowych oraz ich nadmiar w żywności i środowisku.Antybiotykooporne bakterie przyczyniają się do groźnych i śmiertelnych powikłań chorób zakaźnych, w tym zapalenia płuc, opon mózgowych, serca mięśniowego oraz innych układów i narządów. Powodują też śmiercionośną infekcję krwi w postaci posocznicy, czyli sepsy. Sprawdź, jakie bakterii odporne na antybiotyki są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia Polaków.

Te bakterie są antybiotykooporne. Uwaga! Oto 6 najbardziej z...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki