Obwodnica za atomówkę

  Obwodnica za atomówkę

  P. Niemkiewicz, R. Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Samorządowcy z powiatów puckiego i wejherowskiego łaskawszym okiem spoglądają teraz na ewentualną budowę elektrowni atomowej w Żarnowcu, którą ma sfinansować polski rząd.
  Gorsze samopoczucie mogą mieć natomiast właściciele firm, które działają w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Żarnowcu. To właśnie tam częściowo może się znaleźć atomówka. Jeśli rząd przyklepie budowę elektrowni, to część firm będzie się po prostu musiała stamtąd wynieść.

  Przypomnijmy, że PSSE powstała na zgliszczach poprzedniej elektrowni jądrowej. Gdy wstrzymano budowę elektrowni atomowej w latach dziewięćdziesiątych, w jej miejsce stworzono nad Jeziorem Żarnowieckim specjalną strefę ekonomiczną. Przez lata powstały tu firmy, z których część działa do tej pory.

  Niepokoje może budzić zwłaszcza pismo, które do starosty puckiego nadesłano z Warszawy.
  Aleksander Grad, minister skarbu, zleca w nim staroście przeprowadzenie konsolidacji terenu pod energetyczną inwestycję. - Dla nas to oznacza jedno: żarnowiecka lokalizacja jest bardzo poważnie brana pod uwagę - tłumaczy starosta Artur Jabłoński, który już podjął pierwsze działania.

  Samorządowiec, by wyciszyć ewentualne niepokoje w PSSE, spotkał się już z zarządem strefy. Jabłoński przyznaje, że na razie nie mówiono o zbyt wielu konkretach, bo nikt dokładnie nie wie, jaki obszar zajmować będzie nowa elektrownia. - Wierzę, że dla tych firm, które będą musiały opuścić teren przyszłej budowy, znajdzie się jakaś sensowna propozycja - mówi starosta.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo