Nowy projekt dachu hali już powstaje

  Nowy projekt dachu hali już powstaje

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sopocie nakazał wykonanie nowego, "zamiennego" projektu konstrukcji stalowej dachu hali powstającej na granicy Gdańska i Sopotu. Gotowa już jest ekspertyza stanu dachu, wykonana (na zlecenie Urzędu Miasta w Sopocie) przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej.
  Wnioski są podobne do tych, które wysnuli pracownicy Politechniki Krakowskiej. Miesiąc temu zakończyli ekspertyzę dla wykonawcy robót, firmy Budimex-Dromex. Według naukowców z Wrocławia, przyczyny pęknięć blachy węzłowej na dachu hali to użycie niejednorodnego materiału na blachy, nieodpowiednia technologia spawania, brak usztywnienia krzyżulców (ukośnych elementów kratownicy) w czasie transportu oraz odmienna od założonej w projekcie technologia montażu kratownic. Pracownicy Politechniki Krakowskiej zwracali też uwagę m.in. na niewłaściwe wykonanie spawów i zły montaż konstrukcji.

  Odpowiedzialny za błędy jest podwykonawca Budimeksu, firma Mostostal Zabrze. Przyznał to już wcześniej Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu. Wykonawca wziął też już wcześniej na siebie całość odpowiedzialności za koszty naprawy dachu. - Eksperci z Wrocławia i Krakowa wraz z projektantami hali pracują już nad projektem zamiennym - powiedział wczoraj Krzysztof Kozioł.

  Nie chciał jednak podać konkretnych terminów, kiedy projekt będzie gotowy i kiedy Budimex wystąpi o nowe pozwolenie na budowę. Usłyszeliśmy tylko, że stanie się to w "niedługiej perspektywie".
  Zgodnie z kontraktem, hala ma być gotowa do 31 grudnia 2009 roku. - To jest realny termin - twierdzi Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo