Brodecki objął stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu kwidzyńskiego zakładu. Nowy dyrektor jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, kierunku Papiernictwa i Poligrafii. Z fabryką związany jest od 18 lat, w tym czasie zajmował liczne stanowiska kierownicze w obszarze produkcyjnym.

- W ostatnim czasie zdobył cenne doświadczenie podczas pobytu w zakładach IP w USA. Po powrocie do Polski, objął stanowisko Kierownika Zakładu Energetyki i Celulozowni, będąc także członkiem kwidzyńskiego Lead Teamu - czytamy w grudniowym Klipie, czyli biuletynie informacyjnym wydawanym przez zakład.

Dotychczasowy prezes, Mike Brunner, zdecydował się odejść na po emeryturę

Brunner rozpoczął pracę w IP w 1981 rok, jako Inżynier Procesu w zakładzie IP Moss point. W trakcie swojej kariery obejmował liczne kierownicze stanowiska w zakładach IP w USA. Od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego fabryki w Kwidzynie.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie i ogromną pracę podczas ostatnich trzech lat, kiedy byłem dyrektorem zakładu. Jesteście doskonałym zespołem i jestem pewien, że będziecie nadal kontynuować swoje sukcesy. Było to dla mnie wspaniałe doświadczenie i będzie mi brakowało bycia częścią tego zespołu - powiedział w trakcie pożegnania Mike Brunner.

Tomasz Brodecki przyznał, że praca z Brunnerem była wielką przyjemnością:

Dziękujemy za ważną lekcję przywództwa, ogromne zaangażowanie, silne wsparcie i bycie częścią naszego zespołu, zarówno gdy odnosiliśmy sukcesy, jak i wtedy, gdy zmagaliśmy się z wieloma wyzwaniami. Twoja wiedza oraz świeże spojrzenie na zakład w Kwidzynie wniosły wiele dobrego do organizacji. Mamy nadzieję, że będziesz miło wspominał czas spędzony w Kwidzynie.

International Paper jest globalnym liderem w produkcji papieru i opakowań posiadającym zakłady produkcyjne na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Łacińskiej, Rosji, Azji i Afryki Północnej. Działalność International Paper obejmuje produkcję opakowań przemysłowych i konsumpcyjnych oraz papierów niepowlekanych. W Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji, International Paper koncentruje się na produkcji i działaniach marketingowych dotyczących papierów biurowych oraz opakowań papierowych. Spółka jest czołowym dostawcą wysokiej jakości papierów małoformatowych, tektury powlekanej i niepowlekanej oraz opakowań z tektury falistej do różnego rodzaju zastosowań.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: