Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe przedszkole na terenie Kampusu Oliwa. Powstaje placówka dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów UG [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Tylko do czwartku do godz. 12 studenci i doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego mogą zapisywać swoje dzieci do nowo otwartego niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego z siedzibą na terenie Kampusu Oliwa.

Przedszkole, które wystartuje przy Uniwersytecie Gdańskim, przy ul. Polanki 66 w Gdańsku na terenie kampusu Oliwa, jest niepubliczną placówką oświatową, dedykowaną dzieciom pracowników, doktorantów i studentów tejże uczelni.

Placówka działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17, przez cały rok kalendarzowy, za wyjątkiem sierpnia. W pracy opiekuńczo-wychowawczej i dydaktycznej z dziećmi i ich rodzinami przedszkole stosuje elementy koncepcji pedagogicznej Reggio Emilia, która pozwala dzieciom na inicjowanie nowych pomysłów, zdobywanie doświadczeń oraz wyrażanie siebie na wiele sposobów. Praca nauczyciela z dzieckiem opiera się na zaufaniu i tworzeniu więzi

W nadchodzącym roku szkolnym utworzone zostaną dwa oddziały przedszkolne, skupiające 28 dzieci zróżnicowanych wiekowo. Każdy z oddziałów ma być powierzony opiece dwóch nauczycieli pracujących systemem zmianowym. Kadrę wesprze pomoc nauczyciela.

W przedszkolu utworzono dwie sale dydaktyczne oraz jedną do zajęć ruchowych i artystycznych. Dzieciom zapewni to możliwość nieskrępowanego obcowania z kulturą i jej tworzenia, z wykorzystaniem różnych środków wyrazu. Poprzez edukację artystyczną, muzykę, plastykę, taniec i dramę, maluchy wzmacniają pewność siebie, rozwijają kreatywność, własny język i swoją formę ekspresji. W przedszkolu realizowany będzie także rozszerzony blok zajęć w języku angielskim.

Dzieci będą miały sposobność do zabawy na ogrodzonym placu zabaw i boisku, znajdujących się w pobliżu budynku.

Jak zapisać dziecko do przedszkola?

Pierwszeństwo w rekrutacji miały dzieci pracowników. Obecnie trwa nabór dla dzieci doktorantów i studentów UG. Do 18 lipca 2019 roku godz. 12 mogą dokonać zapisu swoich pociech poprzez formularz udostępniony w Portalu Studenta, w zakładce "Zapisy do przedszkola".

W przypadku dysponowania wolnymi miejscami Dyrektor Przedszkola przeprowadza dodatkowe postępowanie rekrutacyjne.

Ile wynoszą opłaty?

W roku szkolnym 2019/2010 opłata miesięczna za pobyt (pierwszego) dziecka w przedszkolu wyniesie 600 zł. Za każdy dzień spędzony w przedszkolu trzeba będzie uiścić również opłatę za wyżywienie, które będzie odbywać się systemem cateringowym z wykorzystaniem naczyń ceramicznych.

Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki