Nowa Warszawska. Ośmiu chętnych do budowy kolejnej linii tramwajowej w Gdańsku [wideo]

Maciej Pietrzak
Maciej Pietrzak

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Wysokość ofert od potencjalnych wykonawców wynosi od ponad 62 do blisko 80 milionów złotych. Miasto na budowę tej linii zarezerwowało... 38 milionów. Obecnie, oferty są analizowane pod kątem formalno-prawnym. Decyzja czy brakujące środki przesunąć z innych zadań, czy powtórzyć postępowanie, ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Nowa Warszawska jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska. Dzięki niej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum. Trasa biec będzie od budowanej obecnie linii tramwajowej na al. Pawła Adamowicza do al. Havla. Tramwaj będzie poruszał się na południe od obecnej ul. Warszawskiej. Nowa trasa włączy się do al. Havla na wysokości istniejącego skrzyżowania z ul. Łódzką. Na Nowej Warszawskiej znajdować się będą trzy przystanki - przy skrzyżowaniach z ul. Unruga, Piotrkowską i al. Havla.

Czytaj także

W przetargu na wyłonienie wykonawcy tej trasy organizowanym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska zgłosiło się 8 firm:

  • Budimex S.A. – 77 802 437, 76 zł
  • MTM S.A. – 64 607 491, 11 zł
  • Konsorcjum firm: TOR-KAR-SSON Sp.z.o.o, WPRD Gravel Sp. z.o.o, Elgrunt – 62 677 930, 31 zł
  • Konsorcjum firm: Roverpol sp. z o.o., Rover Infraestructures S.A.- 76 985 700 zł
  • Torpol S.A – 77 925 837, 71 zł
  • Konsorcjum firm: ALDESA CONSTRUCCIONES POLSKA Sp. z.o. o, ALDESA CONSTRUCCIONES, S.A.- 79 315 721, 64 zł
  • Balzola Polska Sp. z o.o., Construcciones y Promociones Balzola, SA – 71 832 216, 50 zł
  • Strabag S.A. – 67 322 960, 31 zł

Budowa Nowej Warszawskiej jest jednym z elementów programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap IV A, który jest współfinansowany z funduszy unijnych i warty w sumie 540 mln zł. To w tym - szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz upatruje przyczyny tak mocno przekraczających budżet zadania ofert.

Czytaj także

- Sądzę, że wysokość tych przekroczeń wynika z potencjału całego GPKM-u. Będziemy analizować w najbliższych dniach czy uda się w ramach niego przesunąć środki z innych zadań na Nową Warszawską. Decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu. Cieszymy się jednak, że do przetargu stanęło aż osiem firm, co nie jest częste w obecnej, trudnej sytuacji na rynku budowlanym - mówi nam dyrektor Bartosiewicz.

Nowa Bulońska Północna stała się aleją Pawła Adamowicza. Uro...

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Milibar

A kiedy Nowa Świętokrzyska ?!

Dodaj ogłoszenie