Niedziele handlowe w grudniu 2018. Kalendarz: W które grudniowe niedziele sklepy otwarte czy zamknięte? Zakaz handlu w niedziele w grudniu - sprawdź kalendarz na 12.2018 (lista niedziel). W myśl ustawy w 2018 roku w aż 39 niedziel sklepy były zamknięte. Czy w niedzielę, 30 grudnia (30.12.2018) sklepy będą czynne?

Niedziele bez handlu - grudzień 2018. Kalendarz: 30 grudnia sklepy będą otwarte

Według ustawy handlowa jest zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Zatem 30.12.2018 zrobimy zakupy bez przeszkód.

WAŻNE! Zakaz handlu w soboty? Będą zmiany w ustawie?

Zakaz handlu będzie obowiązywał też w soboty?Przepisy o zakazie handlu wymagają nowelizacji - twierdzą związkowcy i w odpowiedzi na wprowadzone przez niektóre sieci handlowe nocne zmiany dla swoich pracowników proponują wydłużenie niedzielnej doby do 31 godzin. Pomysłu nie popierają przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.

Niedziele handlowe grudzień 2018. Czy w niedzielę 30.12.2018 sklepy będą otwarte? KALENDARZ niedziel bez handlu - kiedy sklepy zamknięte? Archiwum

Zakaz handlu w soboty od godz. 22 do godz. 5?
Choć opinii niezadowolonych klientów jest znacznie więcej, przedstawiciele NSZZ Solidarność tłumaczą, że wydłużenie niedzielnej doby zniwelowałoby niekorzystną dla pracowników lukę w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

Niedzielna doba ma zaczynać się w sobotę o godz. 22. Koniec w poniedziałek o godz. 5 rano

Czytaj także: Zakaz handlu zacznie obowiązywać już w sobotę? Solidarność chce wydłużenia zakazu pracy dla pracowników sklepów

NIEDZIELE HANDLOWE 2019. KLIKNIJ I ZOBACZ KALENDARZ ONLINE

Zakaz handlu w niedziele. Ile niedziel bez handlu?

Posłowie zdecydowali się ograniczyć handel w niedziele. Na razie ograniczenie obowiązywało w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa (oprócz miesięcy świątecznych).

Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku. Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

NIEDZIELE HANDLOWE GRUDZIEŃ 2018. Sklepy zamknięte będą tylko w jedną niedzielę!

Najwięcej niedziel z zakazem handlu w 2018 r. było w kwietniu - aż 4. Jak wygląda kalendarz wolnych niedziel w grudniu 2018?

Sklepy zamknięte czy otwarte w niedzielę 30.12.2018?

Niedziela, 30 grudnia 2018, jest niedzielą handlową.

Niedziele handlowe grudzień 2018

Niedziele handlowe grudzień 2018. Czy w niedzielę 30.12.2018 sklepy będą otwarte? KALENDARZ niedziel bez handlu - kiedy sklepy zamknięte? Archiwum

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELĘ 30.12.2018 ROKU?

W niedzielę 30.12.2018 nie obowiązuje zakaz handlu. Wszystkie sklepy są otwarte. Zrobimy zakupy zarówno w galeriach handlowych, Lidlu, Biedronce, Tesco czy innych supermarketach, a także w Żabce. Zakupy możemy zrobić w osiedlowych sklepach.

NIEDZIELE BEZ HANDLU GRUDZIEŃ 2018:

  • 9 GRUDNIA - zakaz handlu

NIEDZIELE HANDLOWE GRUDZIEŃ 2018:

  • 2 GRUDNIA- niedziela handlowa
  • 16 GRUDNIA - niedziela handlowa
  • 23 GRUDNIA- niedziela handlowa
  • 30 GRUDNIA - niedziela handlowa

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE - GRUDZIEŃ 2018

W niedziele wolne od handlu zamknięte będą wszystkie największe hipermarkety: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.

Zakaz handlu w niedziele 2018. Są wyjątki!

Od reguły zakazu handlu w niedziele będą wyjątki. Sejm zaproponował listę punktów, w których handel w niedzielę będzie mógł być prowadzony. To m.in sklepy na dworcach kolejowych i portach lotniczych, a także m.in. w piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz nie będzie także dotyczył np. giełd rolniczych.

Dozwolony jest też handel internetowy. Niezmieniona zostanie również zasada, że sklep będzie mógł być otwarty, jeśli za ladą stanie sam właściciel.

Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy są również stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od pracy na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Kłopotliwe niedziele bez handlu. Jak wygląda praca inspektorów?

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: