Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek - wrzuć je do ogromnego serca i pomóż chorym dzieciom. Czerwony kosz stanął przed urzędem marszałkowskim

Ewa Żebrowska
Ewa Żebrowska
14 lutego ogromne, czerwone metalowe serce stanęło przed UMWP w Gdańsku. Zbieranie zakrętek w dniu święta zakochanych zainaugurował marszałek Mieczysław Struk. Zebrane nakrętki zostaną odkupione przez firmy zajmujące się recyklingiem, a dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. I chociaż serce pojawiło się przed urzędem przy okazji wyjątkowego święta, to zostanie tam na stałe.

– Od kilku lat pracownicy naszego urzędu zbierają nakrętki dla niepełnosprawnego od urodzenia, 10-letniego Arturka. Dzięki temu u chłopca nastąpiła znaczna poprawa w zakresie sprawności ruchowej – mówi inicjatorka akcji Agnieszka Zabłocka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Dlatego zakrętki będziemy nadal zbierać i dla Arturka, z którym jesteśmy już mocno zżyci i też dla Gdańskiej Fundacji Korczaka „Kochaj i dawaj przykład". Wspiera ona naszą jednostkę tj. podopiecznych z niepełnosprawnościami z Domu im. Janusza Korczaka – dodaje Zabłocka.

Co można wrzucać do kosza-serca?

Zbierać można wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Do zbiornika wrzucamy zakrętki po produktach spożywczych np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania.

Trzyletni Gucio nagle zapadł w śpiączkę. Rodzice walczą o jego zdrowie - szybka rehabilitacja pomoże go wybudzić. Trwa zbiórka na Zbiórka.pl

Najlepiej, żeby zakrętki posiadały symbole „5", „05" bądź logo trójkąta ze strzałek. Część plastikowych zakrętek nie posiada żadnych oznaczeń, ale nimi także można napełnić metalowe serce. Ważne jest, by do zakrętek nie dorzucać innych przedmiotów. Czasami w zakrętkach są tekturowe uszczelki, należy je wyjmować przed wrzuceniem do pojemnika. Metalowe serce na zakrętki zostało zakupiony przez UMWP na prośbę Forum Integracji Samorządowej – stowarzyszenia, które powstało z inicjatywy pracowników UMWP i jest to jego kolejne (po sadzeniu i sprzątaniu lasu) działanie proekologiczne.

zmiany w 2020 roku

FLESZ: Klimat nie zwariował, eksperci uspokajają

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
a13

ile tysięcy takich koszy trzebaby napełnić, żeby zebrac 2 miliardy wpompowane w tvpis? dziesiątki tysięcy? setki tysięcy? może by tak ktoś to policzył...

G
Gość

❤ Kiedy człowiek jest żywy? Kiedy jest w nim życie.

Dlaczego życie wieczne jest Tobie potrzebne?

Bo Bóg patrząc na ludzkość, dzieli ją na dwie grupy: na żywych i umarłych.

W tym momencie należysz do jednej bądź drugiej kategorii.

Spoglądamy na człowieka idącego po ulicy i powiadamy: „Ten człowiek na pewno żyje".

Co to znaczy? Że jego ciało jest po prostu żywe. Człowiek ten posiada życie fizyczne, lecz duch jego może być zupełnie martwy. I jeśli tak jest, jeśli ten człowiek nigdy nie narodził się na nowo z Ducha, to w oczach Bożych jest on martwy.

(Ew. Jana 3:3)

"Jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego"

(1 Jan 5:12)

Dlatego: "Ten, kto ma Syna, MA ŻYCIE, a kto nie ma Syna Bożego, NIE MA też i ŻYCIA."

(Efezjan 2:1)

"Byliście UMARŁYMI na skutek waszych występków i grzechów."

Tytusa 3:4-7)

"4 Gdy zaś ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi, 5 NIE ZE WZGLĘDU NA SPRAWIEDLIWE UCZYNKI, JAKIE SPEŁNILIŚMY, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, 6 którego wylał na nas OBFICIE PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA, Zbawiciela naszego, 7 abyśmy, USPRAWIEDLIWIENI JEGO ŁASKĄ, stali się w nadziei dziedzicami ŻYCIA WIECZNEGO. "

A Ty?

Czy narodziłeś sie na nowo?

Czy masz w sobie życie wieczne?

Czy jesteś zbawiony?

Czy masz więź z Jezusem?

Czy przyjąłeś Go?

Czy chodzisz w Nim?

Przyjdźcie do Boga, w Jego Ojcowskie ramiona. On przyjmie Was.

Wasz dług pełen grzechów i win został spłacony, bo Jezus ZA WAS własne życie dał.

Miłego dnia :) ❤

❤ ❤ ❤ ❤ Prawda, czy Fałsz?

Wybierz: www. GrupaDomowa .pl

Dodaj ogłoszenie