MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasz wyjątkowy album! „Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990-2023” już do kupienia!

MP
„Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990-2023” to wyjątkowa książka albumowa przygotowana przez "Dziennik Bałtycki". Wydaniu jej honorowo patronuje marszałek Mieczysław Struk.

**„Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990-2023”

mogą Państwo zamawiać pod adresem e-mailowym [email protected]
oraz osobiście w siedzibie redakcji "Dziennika Bałtyckiego" przy ul. Targ Drzewny 9/11 w Gdańsku**

To wyjątkowy album o pomorskim samorządzie!

- Bardzo ładnie wydany album, duże zdjęcia, przyjemny papier, będzie piękna pamiątka - komentowała radna Karolina Szczygieł.

- Takie kompendium wiedzy o pomorskim samorządzie było potrzebne. To chyba pierwsza publikacja w której zebrane jest tyle informacji także o radnych z poprzednich kadencji, kawał historii - dodawał radny Andrzej Struk.

W naszej książce znajduje się m.in. pierwszy usystematyzowany w jednej publikacji spis wszystkich prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz radnych wybranych jesienią do 123 pomorskich samorządów wraz ze zdjęciami i krótkimi informacjami. Przygotowaliśmy także zestawienia samorządowców minionych kadencji od 1990 roku, czyli od początku istnienia samorządu terytorialnego w Polsce.

- To nasz hołd złożony tym ludziom w osobliwym roku 2019. Jest to rok wolności i solidarności (ogłoszony przez Sejmik Województwa Pomorskiego), ale też rok wielu ważnych rocznic. Mija 20 lat od powołania samorządu powiatowego i wojewódzkiego, 30 lat od pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20 lat od przyjęcia Polski do NATO. Zaś w przyszłym 2020 roku świętować będziemy w Polsce 30-lecie ustawy samorządowej, wprowadzonej w życie w roku 1990 i dającej szerokie uprawnienia zarówno społeczeństwu, jak i wybranym w sposób demokratyczny władzom - podkreśla pomysłodawca książki Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”.

„Poczet” zawiera także mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji o atrakcjach Pomorza, ale też jego subregionów: Trójmiasta, Kaszub, Kociewia, Powiśla, Żuław oraz Ziemi Słupskiej.

Honorowy patronat: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki