Naczelny Sąd Administracyjny za tydzień wyda wyrok w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

Janina StefanowskaZaktualizowano 
nadesłane
Nie zapadło we wtorek rozstrzygnięcie w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie w spawie ważności decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Ze względu na złożoną naturę tematu publikacja wyroku nastąpi 10 października.

Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrywał skargę kasacyjną Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, uchylającego decyzję środowiskową dla budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.

Na to ważne sądowe posiedzenie pojechał burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, był też poseł Stanisław Lamczyk, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.
Pod salą zgromadziło się sporo osób zainteresowanych wokandą.

Czytaj: Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta: Ministerstwo odrzuciło petycję z 11 840 podpisami

- Dobrze, że byłem w sądzie, zostałem dopuszczony do głosu - na gorąco relacjonuje burmistrz Wojciech Kankowski. - Przypomniałem, jak ważna dla rozwoju gminy i regionu jest ta inwestycja, jak ma wielki wpływ na aspekty społeczne - zdrowie mieszkańców, komfort ich życia.


Zobacz: Akcja ratunkowa dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

- Z natury jestem optymistą - dorzuca poseł Stanisław Lamczyk. - Jestem dobrej myśli. Argumenty ze strony burmistrza i przedstawicieli GDDKiA oraz Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska były konkretne. A strona protestująca nie była zbyt dobrze przygotowana. Czekamy do wyroku.

Planowany harmonogram inwestycji

- rzeczywisty termin podpisania Umowy na wykonanie Koncepcji Programowej – 05.05.2015r.
- planowany termin wykonania Koncepcji Programowej – 07.2016r.
- planowany termin podpisania Umowy z Wykonawcą robót w systemie „Projektuj i Buduj” – 01.2019r.
- planowany termin wykonania Projektu Budowlanego – 11.2019r.
- planowany termin uzyskania Decyzji ZRID – 04.2020r.
- planowany termin rozpoczęcia robót – 05.2020r.
- planowany termin oddania do ruchu – 08.2022r.

Zobacz też: Kościerska obwodnica otwarta

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie