Motoryzacyjne szaleństwo na Skwerze Kościuszki w Gdyni z...

  Motoryzacyjne szaleństwo na Skwerze Kościuszki w Gdyni z mnóstwem atrakcji podczas Moto Safety Day w sobotę 28.07.2018

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Moto Safety Day w roku 2017
  1/9
  przejdź do galerii

  Moto Safety Day w roku 2017 ©Piotr Hukało

  Motoryzacyjny piknik z mnóstwem atrakcji będzie jednym z najciekawszych wydarzeń w ten weekend w Gdyni.
  Moto Safety Day na przedłużeniu Skweru Kościuszki, na parkingu koło Akwarium Gdyńskiego, rozpoczyna się w sobotę 28.07.2018 o godz. 11 i będzie kilkugodzinną ucztą dla miłośników samochodów oraz motocykli. Jest to impreza organizowana po raz trzynasty. Wcześniej gościła zazwyczaj nieopodal mola w Sopocie. W Gdyni odbywa się po raz drugi i oblegana jest przez prawdziwe tłumy mieszkańców. Podobnie ma być w tym roku.

  - Spodziewamy się kilku tysięcy uczestników - mówi Elżbieta Koncka, prezes agencji Link PR, organizującej wydarzenie. - Każdy, od dzieci po młodzież i dorosłych, znajdzie u nas coś dla siebie. Wstęp na Moto Safety Day jest bezpłatny, podobnie, jak wszystkie atrakcje, które przygotowaliśmy.

  Moto Safety Day w roku 2017 Piotr Hukało


  Główny nacisk tradycyjnie już kładziony będzie na edukowanie uczestników pikniku w temacie bezpieczeństwa jazdy i odpowiedzialnego zachowania się na drodze. Odbędą się pokazy ratownictwa. Dzięki udziałowi jednemu z licznych partnerów, Fundacji Grupy PKP, każdy kierowca i pieszy będzie mógł zapoznać się z zasadami bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowo-drogowych.

  W mobilnym miasteczku ruchu drogowego założyć będzie można alkogogle i przekonać się, do jakiego stopnia zaburzona jest percepcja i jak mocno narażają siebie i innych użytkowników dróg kierowcy, zasiadający za kółkiem po spożyciu alkoholu. Na wszystkich chętnych czekać będą edukatorzy i specjaliści. Porozmawiać będzie można z nimi o różnych aspektach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  W tym roku promowana jest nie tylko prawidłowa postawa na drodze, ale także ekologia. Temu celowi służyć będzie pokaz pojazdów niskoemisyjnych oraz elektrycznych.

  Obecni na miejscu specjaliści opowiedzą o zaletach i tajnikach ich użytkowania.

  - Odbędą się ponadto liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami - mówi Elżbieta Koncka.

  Moto Safety Day w roku 2017 Piotr Hukało


  Wygrać będzie można vouchery, uprawniające do bezpłatnej jazdy przez weekend samochodem elektrycznym, lub tradycyjnym, użyczonym przez kolejnego z partnerów, City Motors Gdańsk, dealera Volkswagena. Kolejną z nagród będzie pobyt weekendowy dla dwóch osób w dowolnie wybranym ośrodku CS Natura Tour. Wygrać będzie można ponadto vouchery na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem szosowym na terenie Toruńskiej Akademii Jazdy. Nagroda w kolejnym z licznych konkursów jest równie atrakcyjna - organizator przekaże triumfatorowi na weekend motocykl Indian Scout z pełnym bakiem.

  Na miejscu wsiąść będzie można również do symulatora dachowania i przekonać się, jak groźna może być i ile kosztować chwila nieuwagi na drodze.

  Kto zechce, będzie mógł przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Jeśli go zaliczy, dokumentu oczywiście nie otrzyma, natomiast będzie miał pewność, że jest do niego dobrze przygotowany, co powinno przełożyć się na mniejszy stres podczas prawdziwej próby. Kolejnymi atrakcjami będą Ruchoma Stacja Pomiarowa i możliwość uczestnictwa w programowaniu Inteligentnego Miasta.

  - Zapraszamy na Skwer Kościuszki całe rodziny, bo naprawdę będzie ciekawie - mówi Elżbieta Koncka.

  Imprezę, którą poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak, zwieńczą koncerty Agnes Violin i Agnieszki Flis. O oprawę muzyczną zadba też DJ Soober.

  Piknik Moto Safety Day odbędzie się pod patronatem „Dziennika Bałtyckiego”.

  Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni [wideo]:


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY