Młodzi piłkarze z Bytową robią progres. "Wśród zawodników widać bardzo znaczący skok w rozwoju umiejętności" [wideo, zdjęcia]

Akcja specjalna Piłkarska przyszłość z LOTOSEM

Wideo

Zobacz galerię (31 zdjęć)
Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program, który pozwala rozwinąć umiejętności młodym miłośnikom futbolu, którzy pochodzą z niewielkich miejscowości i miasteczek, i marzą o karierze na miarę Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego.

Dzięki Programowi mają równe szanse rozwoju fizycznego, realizowania swoich pasji, a także kształtowania charakteru w duchu fair play. W ramach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM obecnie funkcjonuje 17 ośrodków, z czego aż 13 znajduje się w województwie Pomorskim. Dodajmy również, że w tym przedsięwzięciu nie chodzi wyłącznie o znajdowanie piłkarskich talentów wśród najmłodszych, ale również o integrację młodego pokolenia.

Jeden z ośrodków szkoleniowych znajduje się w Bytowie i jest reprezentowany przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy U-2 Bytów. Inauguracja całego Programu odbyła się w 2012 roku, właśnie w Bytowie. W jego ramach, w sezonie 2018/2019 prowadzone są zajęcia w siedmiu grupach treningowych, które obejmują roczniki: 2004/05, 2006/07, 2008, 2009, 2010, 2011 oraz 2012 i młodsi.

W tym sezonie dla najstarszych grup został wprowadzony trening motoryczny, prowadzony przez Marka i Michała Galikowskich.

Czytaj także

W tym roku, piłkarze z rocznika 2004/2005 byli triumfatorami turnieju LOTOS Griffin Cup, który odbył się w Chojnicach. Z kolei zawodnicy z rocznika 2006/07 wywalczyli w tym turnieju drugie miejsce w kategorii Junior D1 w Miastku. Efekty siedmiu lat uczestnictwa w Programie są widoczne również na innych polach.

- Trzeba podkreślić, że dzięki programowi Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM, w Bytowie regularnie trenuje około 200 dzieci - mówi Cezary Kołakowski, koordynator Programu ośrodka w Bytowie. - W przeciągu tych siedmiu lat możemy się pochwalić konkretnymi efektami sportowymi. Jeden wychowanek trenuje obecnie w Akademii Legii Warszawa, kilku trenowało w Lechii Gdańsk. Obecnie nasi wychowankowie są w klasie sportowej stworzonej w Gdańsku przy współpracy z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej pod nazwą UKS LOTOS Gdańsk, trzech jest w Łodzi w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Sześciu wychowanków z rocznika 1999 podpisało kontrakty z Bytovią Bytów.

- Dzięki Programowi regularnie otrzymujemy bardzo duże wsparcie finansowe od Grupy LOTOS - wyjaśnia Marek Pituch, prezes klubu. - Mogę też dodać, że w efekcie treningów, wśród młodych piłkarzy widać bardzo znaczący skok w rozwoju umiejętności.

CZYTAJ TAKŻE: Młodzi piłkarze mają szansę na rozwój w Pruszczu Gdańskim. "Kształtujemy cechy motoryczne i zdolności piłkarskie"

Sami zawodnicy biorący udział w Programie podkreślają, że dzięki Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM mogą doskonalić swoje umiejętności.

- Zauważyłem u siebie wielkie postępy - stwierdza Mateusz Matyka z rocznika 2006. - Treningi spowodowały, że jestem silniejszy fizycznie, poprawiłem też swoją psychikę, nie obrażam się o byle co, a także potrafię walczyć do końca.

Materiał oryginalny:

Dodaj ogłoszenie