reklama

Minister uchyla decyzję wojewody. Chodzi o sopockie świadczenia pielęgnacyjne

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Zaktualizowano 
pixabay
Po uchyleniu sprawa trafi do ponownego rozpatrzenia przez wojewodę. Jest to efekt wszczęcia postępowania administracyjnego ws. zwrotu pieniędzy budżetu państwa, jakie Sopot wypłacał w postaci świadczeń pielęgnacyjnych.

- Wszyscy opiekunowie mają prawo do równego traktowania i dlatego odwołaliśmy się od decyzji Wojewody.
Szkoda, że mając tyle czasu, znając wyrok Trybunału Konstytucyjnego, rządzący skupili się na szukaniu luk w prawie - którego sami nie dostosowali do wyroku TK. Zdecydowanie większa korzyść byłaby gdyby skupili się na pomocy najbardziej potrzebującym i ich rodzinom - powiedział prezydent Jacek Karnowski - Sopot nadal, konsekwentnie wypłaca świadczenie pielęgnacyjne wszystkim opiekunom osób niepełnosprawnych, nie dzieląc ich na lepszych czy gorszych. Decyzja Ministra to krok w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że w ślad za nią pójdą korzystne dla niepełnosprawnych i ich rodzin, długo wyczekiwane zmiany w prawie.

Dodatkowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w sopockim MOPS-ie

Przypomnijmy, że latem tego roku wojewoda pomorski nakazał zwrot części pieniędzy (dokładniej 846 310,26 zł), które były wypłacane w ramach świadczenia pielęgnacyjnego opiekunom osób z niepełnosprawnością. Spór toczy się jednak dłuższego czasu i wynika z niedostosowania przepisów prawa. W 2014 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że praktyki uzależniania wypłaty świadczeń od okresu powstania niepełnosprawności są nielegalne (do wyroku uznawano pomoc jeżeli osoba doznała niepełnosprawności przed 18 lub 25 rokiem życia - w razie nauki).

Czytaj także

Sopocki MOPS od pięciu lat wypłacał, i jak przekonuje, nadal będzie wypłacać pieniądze mieszkańcom niezależnie od wieku doznania niepełnosprawności.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Profesor Jacek Jassem: Czy istnieje dieta antynowotworowa?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Alex Gilbert

Jak otrzymałem kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: ( 44 7520 660836).

Witam wszystkich, nazywam się Alex Gilbert, pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, chciałem podzielić się moim małym świadectwem o tym, jak otrzymałem pożyczkę od usług finansowych Martin Luciano World Wide Loans Financial Services za pośrednictwem poczty elektronicznej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: ( 44 7520 660836) po tym, jak kilkakrotnie złożyłem wniosek od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tutaj na tym forum, pomyślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie udzieliłem mi pożyczki, ale odmówiłem, dopóki mój przyjaciel się nie przedstawił mnie Martinowi Luciano World Wide Loans Financial Services, który obiecał pomóc mi pożyczką mojego pragnienia i naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez żadnych opóźnień, miałem wątpliwości, ale nigdy nie chciałem w to uwierzyć. Nigdy nie myślałem, że nadal są wiarygodni i prawdziwi pożyczkodawcy w Internecie, dopóki nie spotkałem się z tą firmą pożyczkową, która naprawdę pomogła mi z moją pożyczką i zmieniła moje życie na lepsze. Radziłbym ci znaleźć pilną pożyczkę, aby skontaktować się z nimi dzisiaj, ponieważ są prawdziwi rozum i zrozumienie. Więc jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz uzyskać finansowanie swoich projektów, uprzejmie prosimy o kontakt z Martin Luciano Worldwide Loans Financial Services na adres e-mail firmy (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: ( 44 7520 660836) .

Dodaj ogłoszenie