Matura 2021: język polski, poziom podstawowy. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI, TEMATY ROZPRAWEK. Co na maturze z polskiego 4.05.2021?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Materiał będzie na bieżąco aktualizowany. Odpowiedzi będą się pojawiać po godz. 14.Tu znajdziecie ODPOWIEDZI DO MATURY Z POLSKIEGO >>>
Materiał będzie na bieżąco aktualizowany. Odpowiedzi będą się pojawiać po godz. 14.Tu znajdziecie ODPOWIEDZI DO MATURY Z POLSKIEGO >>>
Udostępnij:
MATURA JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY 2021 - ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. Co pojawiło się na tegorocznym egzaminie z polskiego? We wtorek, 4 maja opublikowaliśmy arkusz maturalny z języka polskiego. W materiale tym zamieszczamy na bieżąco również odpowiedzi egzaminacyjne. Jakie tematy wypracowań pojawiły się na egzaminie dojrzałości z polskiego na poziomie podstawowym ? Czy były trudne? Oto najważniejsze informacje oraz szczegółowy harmonogram egzaminów maturalnych w 2021 roku.

Matura 2021. Język polski - poziom podstawowy 4.05.2021. ARKUSZE CKE + ODPOWIEDZI, TEMATY

We wtorek, 4 maja o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści mierzyli się z egzaminem dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym. Arkusz egzaminacyjny z polskiego pojawił się na stronie CKE w dniu egzaminu. Opublikowaliśmy go w materiale. Proponowane odpowiedzi będziemy zamieszczać na bieżąco.

Matura 2021: język polski poziom podstawowy 4.05.2021 - ARKUSZ i ODPOWIEDZI

Matura 2021 język polski PODSTAWA. Arkusz pytań CKE, temat r...

Jakie tematy pojawiły się na egzaminie z polskiego na poziomie podstawowym? W jednym z nich znalazł się m.in. motyw ambicji. "Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu". Drugi temat dotyczył miasta i odnosił się do "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta. Analiza tekstu dotyczyła wiersza Beaty Obertyńskiej "Strych".

Trwa głosowanie...

Czy matura z polskiego była trudna?

Tematy wypracowań na tegorocznej maturze z polskiego opublikujemy TUTAJ tuż po pojawieniu się arkuszy egzaminacyjnych:

  1. Temat 1: Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  2. Temat 2: Miasto – przestrzeń przyjazna czy wroga człowiekowi? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi obiecanej Władysława Stanisława Reymonta oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.
  3. Temat 3: Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. Beata Obertyńska "Strych"

Matura z polskiego 4 maja 2021. Opinie i komentarze

- Jak tylko zobaczyłem „Lalkę”, wiedziałem, że będę pisać na ten temat – mówi nam Jakub. - Co do całej matury – nie było dramatu, ale arkusz był dość wymagający. Większość mojej klasy siedziała w sali do samego końca. Nie miałem jednak poczucia, że pojawiło się coś, czego nie było wcześniej na lekcjach. Teraz pozostało mi już tylko czekać na wyniki.

- W mojej ocenie egzamin był dość łatwy, mam nadzieję, że ze wszystkim sobie poradziłam. Na pewno naszym przeciwnikiem był stres, słyszałam od koleżanki, że ze zdenerwowania źle zrozumiała jakieś polecenie. Ale ogólnie nie było tak źle - dodaje Maja.

Próbna matura 2021 - j.polski poziom podstawowy. Egzamin rozpocznie się 3.03.2021 r. o godz. 9:00. ARKUSZE + ODPOWIEDZI

Próbna matura 2021 z CKE. Język polski, poziom podstawowy. A...

Egzaminy maturalne w reżimie sanitarnym

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało się na przeprowadzenie tegorocznych egzaminów maturalnych w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że ustanowiono szereg zasad, do przestrzegania których zobligowano uczniów i kadrę nauczycielską. Oto najważniejsze z nich:

  • Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19
  • Rodzic/Prawny opiekun może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się
  • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek
  • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przybor

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

nie poszło tak źle ;) pierwsze odpowiedzi już wrzucają: https://utn.pl/odpowiedzipolski2021

Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie