Lotos Trefl Gdańsk zdemolowany!

Siatkarze Lotosu Trefla we wtorek zakończyli zmagania w tym sezonie PlusLigi. W meczu numer trzy zostali po raz kolejny rozbici przez PGE Skrę Bełchatów 0:3.

Gdańszczanom przed wtorkowym meczem przyświecał jeden cel - walczyć! W poprzednich dwóch pojedynkach w Bełchatowie trochę zabrakło bowiem walki i determinacji.

W wyjściowym składzie trener Andrea Anastasi dokonał jednej zmiany. Na boisku zameldował się od pierwszej akcji Damian Schulz. Niestety, gdańscy siatkarze fatalnie rozpoczęli ten pojedynek. Już po kilku akcjach przegrywali 1:6, potem 6:17 i kibice Lotosu Trefla „marzyli” o tym, by żółto-czarni wyszli choćby z dziesiątki. Wyszli, zdobywając w tej partii 11 punktów. Demolka...

O grze ekipy z Gdańska w tym fragmencie lepiej wiele nie pisać i po prostu przemilczeć ten temat, bo szwankowało w niej absolutnie wszystko.

W drugim secie gdańszczanie wreszcie poderwali się do walki. Na rozegraniu pojawił się Przemysław Stępień. Mniej więcej do połowy seta ekipa Andrei Anastasiego „trzymała” wynik, ale w drugiej części tej partii znowu do głosu doszedł Mariusz Wlazły i spółka. Po zagrywkach byłego atakującego reprezentacji Polski goście zyskali kilka punktów przewagi i konsekwentnie ją powiększali. Tym razem pozwolili gospodarzom zdobyć 19 punktów.

A trzeci set - co tu wiele pisać, siatkarze Lotosu Trefla nie znaleźli absolutnie żadnego sposobu na przełamanie Skry. W rywalizacji o brązowy medal - śmiało można powiedzieć - nie mieli kompletnie nic do powiedzenia i zostali wręcz zdemolowani. Bełchatowianie po brąz sięgnęli zatem zasłużenie.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3 (11:25, 19:25, 17:25)

Lotos Trefl: Falaschi, Grzyb, Ratajczak, Mika, Schwarz, Schulz, Gacek (libero) oraz Troy, Stępień, Hebda

PGE Skra: Uriarte, Kłos, Lisinac, Marechal, Conte, Wlazły, Piechocki (libero)