Lotos Trefl Gdańsk przegrał po tie-breaku z JT Thunders Hiroszima

KM
Karolina Misztal
Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przegrali 2:3 w punktowanym sparingu z JT Thunders Hiroszima. W japońskiej ekipie zadebiutował Bartosz Kurek, a u gdańszczan na pozycji libero zagrał... Mateusz Mika.

Japoński zespół w Gdańsku przebywa od poniedziałku. Na czwartek zaplanowane mieli ćwiczenia z Lotosem Treflem Gdańsk, a w piątek udadzą się do Poznania na Memoriał Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.

Czwartkowy trening z siatkarzami z Gdańska zamienił się w punktowany sparing. W japońskiej ekipie najwięcej uwagi zwrócił nieoficjalny debiut Bartosza Kurka, który dołączył do ekipy z Hiroszimy przed tym sezonem. Natomiast w zespole Lotosu Trefla po raz pierwszy po przerwie reprezentacyjnej znalazł się Mateusz Mika. Nominalny przyjmujący zagrał jako libero, bowiem kontuzjowany był Piotr Gacek, który naciągnął mięsień czworogłowy uda. Na boisko wrócił za to Miłosz Hebda.

Pierwszy set czwartkowego sparingu był bardzo zacięty. Drużyny kilka razy zmieniały się na prowadzeniu, aż w końcu zawodnicy z Hiroszimy wygrali 27:25. W drugiej partii walka znów była wyrównana, ale w końcówce podopieczni Andrei Anastasiego odskoczyli rywalom i zwyciężycli 25:21.

Wymiana ciosów trwała w secie trzecim. Gdańszczanie byli już o krok od wyjścia na prowadzenie w setach, ale nie wykorzystali dwóch piłek setowych, za co zostali surowo skarceni przez Japończyków, którzy wygrali tę partię 28:26. Czwarta partia przez większość czasu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy mimo problemów w końcówce wygrali 26:24.

Tie-break wyglądał tak jak praktycznie cały mecz - wynik wciąż oscylował w wyniku remisu. W tych decydujących momentach to jednak znów siatkarze JT Thunders byli odrobinę lepsi, wygrali tie-breaka 16:14 i triumfowali w całym meczu 3:2.

Lotos Trefl Gdańsk - JT Thunders Hiroszima 2:3 (25:27, 25:21, 26:28, 26:24, 14:16)
Lotos Trefl: Grzyb (4 punkty), Pietruczuk (15), Schulz (28), Pashytskyy (11), Hebda (7), Masny (1), Mika (libero) oraz Majcherski (libero), Ptaszyński (6), Stępień, Romać, Gawryszewski (7)
JT Thunders: Yasunaga (4), Machino (3), Fukatsu (1), Kurek (21), Koshikawa (9), Yasui (14), Karakawa (libero) oraz Hisahara (libero), Yako (4), Kenta (5), Kaneko, Tsukazaki (6), Yamamoto (6), Toimoto, Inoue (1), Kodai (2), Samuerujunioru