Babcia wysiadła z autobusu, wnuczka pojechała dalej
Pod koniec lipca 2020 r. policjanci otrzymali zgłoszenie od zrozpaczonej babci, która powiedziała policjantom, że wysiadła z autobusu, w którym pozostała jej 8-letnia wnuczka, a autobus odjechał. Kobieta przekazała rysopis dziewczynki, a policjanci od razu zaczęli jej szukać.
Funkcjonariusze z referatu interwencyjnego przekazali informację o poszukiwanym dziecku pracownikom komunikacji miejskiej i sprawdzali trasę przejazdu autobusu - relacjonuje st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci od razu pojechali w kierunku przystanku SKM Żabianka, nawiązali kontakt z kierowcą autobusu, który sprawdził, dokładnie autobus i okazało się, że przestraszona dziewczynka schowała się z tyłu pojazdu za siedzeniami. Policjanci zaopiekowali się dziewczynka i przekazali babci.
Podziękowania dla policjantów za odnalezienie 8-letniej wnuczki
Działania mundurowych, którzy brali udział w poszukiwaniach 8-latki, zostały docenione przez rodzinę dziewczynki. Do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wpłynęły podziękowania, w których czytamy m.in.:
Obaj funkcjonariusze po zgłoszeniu zaginionej Basi w szybkim tempie odnaleźli ją w autobusie [...] mają dużo empatii, zaopiekowali się nią i pocieszali mnie. Więcej takich funkcjonariuszy z dużą empatią wczuwających się w sytuację.
Poza słowem "dziękuję", autorka listu życzyła policjantom sukcesów w służbie, a komendantowi pogratulowała dobrego wyszkolenia i zaangażowania policjantów.
Przeczytaj cały list babci z podziękowaniami za odnalezienie wnuczki >>>

Apel policji: "Nie zostawiaj dziecka nawet na chwilę bez opieki"
Przy okazji otrzymanych podziękowań policjanci przypominają o tym, że:
1. Nie zostawiaj dziecka nawet na chwilę bez opieki
Czy będzie to niemowlę w wózku, czy rozbrykany 5-latek… w centrum handlowym, osiedlowym sklepie, na łące, na plaży, podczas imprezy masowej.
2. Naucz swoje dziecko jego podstawowych danych personalnych takich jak imię i nazwisko oraz rodzinne miasto, a także imion i nazwisk rodziców… pamiętaj jednak, że w sytuacji stresującej większość dzieci zapomina podstawowych informacji, dlatego zadbaj o bransoletkę lub opaskę z danymi kontaktowymi rodziców lub opiekunów. To bardzo przydatny gadżet nie tylko podczas urlopów i wyjazdów wakacyjnych, ale i podczas spacerów, zakupów w centrum handlowym. Ponadto możesz założyć Twojemu dziecku charakterystyczny i widoczny element garderoby lub odblask, świecącą opaskę lub bransoletkę. Wówczas łatwiej zlokalizujesz wzrokiem Twoje dziecko w tłumie.
3. Nigdy nie strasz dziecka Policjantem
To zjawisko nagminne i większość rodziców nie zdaje sobie sprawy z destrukcyjnego wpływu takich działań. Twoje dziecko MUSI WIEDZIEĆ, że w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia życia lub bezpieczeństwa POLICJANT JEST JEGO PRZYJACIELEM. Jeśli będziesz straszył Twoje dziecko policjantem (“bądź grzeczny, bo inaczej Pan policjant Cię zabierze”) - będzie czuło strach i lęk i nie zwróci się do policji o pomoc!
4. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem... tłumacz, wyjaśniaj, edukuj i zachowaj cierpliwość. Rób to codziennie, kilka razy dziennie, do znudzenia - powtarzaj dziecku, jak powinno się zachować w sytuacji zagrożenia, zagubienia, zaczepienia przez osobę nieznajomą. Niekiedy wystarczy drobna próba przekupstwa lub sympatyczny gadżet, aby zaskarbić sobie sympatię dziecka i zdobyć jego zaufanie… szczeniaczek, lody, oferta wspólnej zabawy.
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?