MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Dawida Podsiadło w Gdańsku. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu!

KŁG
Dawid Podsiadło zagra w Gdańsku. Szykują się utrudnienia w ruchu?
Dawid Podsiadło zagra w Gdańsku. Szykują się utrudnienia w ruchu? Jaroslaw Jakubczak/Polska Press
W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się koncert Dawida Podsiadło. W celu usprawnienia komunikacji, zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach tramwajowych i autobusowych oraz specjalne pociągi z Dworca Głównego na Stadion.

Koncert Dawida Podsiadło w Gdańsku

Na al. Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej, ze względu na zwiększone natężenie samochodów, mogą występować duże spowolnienia ruchu. Osobom jadącym do Nowego Portu, Letnicy oraz chcącym skorzystać z tunelu w dniach 1-2 czerwca, od godziny 15.00 rekomendujemy wybrać alternatywną trasę.

Zmiany w organizacji ruchu

  • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk - zamknięcie od 31.05 od godziny 20.00 do 3.06 do godziny 6.00
  • ul. Uczniowska, na odcinku pomiędzy ul. Starowiejską, a ul. Suchą, w dniach 1-2 czerwca od godziny 13.00 będzie zamknięta
  • 1 i 2 czerwca, od godziny 13.00 wjazd na ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletów na Parking P4
  • 1 i 2 czerwca, od godziny 17.00 zjazd z Al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletu na Parking P1
  • W dniach 1-2 czerwca w godz. 17.00 - 21.00 wyłączone z obsługi będą pary przystanków: Żaglowa – AmberExpo oraz Mostostal

Ze względu na natężenie ruchu samochodów zmiany na drogach dookoła stadionu mogą być wdrażane dynamicznie.

Dojazd na koncert

Tramwaje
Uruchomione zostaną specjalne kursy linii 7 na skróconej trasie: Śródmieście SKM - Nowy Port Zajezdnia. W dniach 1-2 czerwca, w godz. 18.50 – 20.30 tramwaje linii 7 oraz 10 będą odjeżdżać z Dworca Głównego co 5 minut.

Autobusy
W dniach 1-2 czerwca uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 158 na skróconej trasie Wrzeszcz PKP – Polsat Plus Arena. W godz. 18.00 – 18.30 autobusy będą odjeżdżać co 10 minut, w godz. 18.30 – 21.00 co 5 minut.

Parkingi

Lokalizacja parkingów:

  • P4 (strefa pomiędzy Stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk a AmberExpo)
  • P8 (ul. Wiślna 6,lokalizacja w linku)
  • Po dojeździe na ulicę Żaglową lub Wiślną obsługa parkingów będzie wskazywała miejsce postojowe pojazdu.

W dniach 1-2 czerwca bilet na kolej specjalną jest ważny na przejazd w obie strony (każdy dzień oddzielnie). Trasa z Gdańska Głównego na Stadion zajmuje tylko 6 minut. Sprzedaż biletów na kolej jest prowadzona wyłącznie w formie online.

Powrót z koncertów

Tramwaje

Po zakończeniu koncertów w dniach 1-2 czerwca przystanki Żaglowa-AmberExpo oraz Mostostal (z przyczyn bezpieczeństwa) nie będą obsługiwane.

Z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk uruchomione zostaną skrócone kursy linii 7, tylko do Dworca Głównego przez ul. Jana z Kolna. W zależności od sytuacji i potrzeb tramwaje mogą pojechać dalej, jako:

  • linia 7 na trasie: Śródmieście SKM – Chełm – Łostowice Świętokrzyska,
  • linia 12 na trasie: Hucisko – Siedlce – Migowo – Ujeścisko.

Autobusy

W dniach 1-2 czerwca uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 148 oraz 158 z ul. Uczniowskiej, przystanek początkowy znajdować się będzie na wysokości bramy 11 stadionu na ul. Uczniowskiej.

Autobusy linii 148 pojadą trasą: Uczniowska – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – Obrońców Wybrzeża – Chłopska – Pomorska – Subisława – Żabianka SKM.

Autobusy linii 158 pojadą trasą: Uczniowska – Rondo Mazowieckiego – al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – al. Jana Pawła II – Hynka – al. Żołnierzy Wyklętych - (zawracanie na skrzyżowaniu z al. Grunwaldzką z obsługą przystanku Galeria Bałtycka 05) – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP.

Na ww. trasach obowiązywać będzie obsługa wszystkich przystanków oprócz Rondo Mazowieckiego 02.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy (bez oznaczenia liniowego) tylko do Dworca Głównego. Autobusy zostaną podstawione na prawy pas ul. Marynarki Polskiej przed skrzyżowaniem z ul. Narwicką. W drodze na dworzec nie będą zatrzymywać się na żadnych przystankach.

W związku z pokoncertową organizacją ruchu autobusy linii nocnej N6 w kursach o godz. 23.11 i 00.13 z Żabianki SKM pojadą objazdem, od przystanku Marynarki Polskiej 04 do przystanku Stocznia Północna 04 ulicami: Wyzwolenia, Krasickiego, Gdańską, al. Płażyńskiego, al. Hallera, Kliniczną i Marynarki Polskiej. Na trasie objazdu nie będą obowiązywać żadne przystanki.

W zależności od frekwencji z Dworca Głównego uruchomione mogą zostać dodatkowe kursy na liniach nocnych w kierunkach: Stogi, Orunia, Jasień, Łostowice.

SKM GDAŃSK – GDYNIA CISOWA

Zwiększona częstotliwość po godzinie 23.00. Obowiązuje taryfa przewoźnika.

Kolej specjalna po koncercie

Do przejazdu koleją po koncercie uprawione będą tylko osoby posiadające bilet obowiązujący w dwie strony. Ostatni kolejka odjedzie o godzinie 00.56.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki