Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Izraelski inwestor wybrał Trójmiasto. Nation E otwiera ośrodek badawczo-rozwojowy w Gdańsku

JKL
W Trójmieście powstanie główny ośrodek badawczo-rozwojowy izraelskiej spółki Nation E w Europie. Oprócz części badawczo-rozwojowej, biuro będzie zajmowało się promocją platformy energetycznej oraz aplikacji z zakresu transmisji danych pomiędzy jej uczestnikami.

Firma rozpocznie działalność w czwartym kwartale 2012 roku i będzie trzecią spółką-córką Nation E, która dotychczas posiadała swoje biura w USA i Szwajcarii.

- Wiele czynników wpłynęło na to, że wybraliśmy Polskę, m.in.: stabilne finansowo, społecznie i prawnie otocznie biznesu, aktywne członkostwo Polski w Unii Europejskiej, a także centralne położenie geograficzne kraju, które umożliwia łatwy dostęp do rynków Wschodniej i Centralnej Europy. Natomiast Trójmiasto doceniliśmy przede wszystkim ze względu na szeroki dostęp do kadry z sektora IT, z silnym zapleczem w postaci centrum akademickiego Politechniki Gdańskiej. Wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie oraz koncentracja centrów R&D w regionie to kolejne argumenty przemawiające za wyborem tej lokalizacji. Czynniki te tworzą ważną bazę dla rozwoju naszej działalności - mówi Andreas Stamatiou, dyrektor finansowy Nation E.

Nation E rewolucjonizuje sposób zarządzania energią. Oferuje zaawansowane rozwiązania, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w inteligentnych sieciach, infrastrukturze przesyłowej oraz inteligentnych licznikach. Produkuje i rozwija unikatowe rozwiązania z zakresu ICT, umożliwiające: magazynowanie odnawialnej energii w akumulatorach litowo- jonowych, reakcję systemu na zarejestrowane zapotrzebowanie na energię oraz monitorowanie rachunków za jej zużycie. Firma rozwija również technologie w obszarze szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych.

- Na początek chcemy zatrudnić 15 osób w Trójmieście. W chwili obecnej nasza branża jest w fazie pilotażowej w Europie.

Flagowym rozwiązaniem opracowanym przez Nation E jest Platforma Transmisji Danych dla energetyki, która umożliwia przesył danych w czasie rzeczywistym pomiędzy sieciami energetycznymi, a urządzeniami zasilanymi prądem lub go wytwarzającymi, jak , magazyny energii, samochody elektryczne, odnawialne źródła energii, inteligentne liczniki, stacje szybkiego ładowania samochodów.

Nad wprowadzeniem takich rozwiązań na obszarze swojego działania pracuje m.in. gdańska Energa.

Możesz wiedzieć więcej! Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki