Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

IVONA ponownie okazała się najlepsza

Jacek Klein
Fot. T. Bołt
Syntezator mowy IVONA opracowany w gdyńskiej firmie IVONA Software okazał się najdokładniejszy wśród komercyjnych produktów firm, takich jak Microsoft, AT&T, Nuance czy Loquendo. Takie są wyniki niezależnego raportu przygotowanego przez amerykańską organizację Voice Information Associates (VIA).

- Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku - powiedział Walter Tetschner, redaktor ASR News, autor raportu.

Czytaj także, jak nowoczesne wynalazki ułatwiają prace ludziom

W badaniach przetestowano produkty dziesięciu firm liczących się na światowym rynku w dziedzinie Text-To-Speech: Microsoft, Nuance, AT&T, Loquendo, Acapela Group, Cepstral, CereProc, NeoSpeech i SVOX. Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów, obejmujących łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z tych kategorii syntezator gdyńskiej firmy zdobył najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów.

- Od dziesięciu lat, rozwijając naszą technologię, skupiamy się na naturalności i dokładności mowy - powiedział Michał Kaszczuk, wiceprezes IVONA Software, dyrektor działu R&D. - Obecnie synteza mowy staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych. Cieszy nas, że możemy oferować IVONA Text-To-Speech firmom na świecie i obserwować, jak szybko rośnie liczba jego użytkowników.
Voice Information Associates i ASR News są wiodącymi branżowymi wydawcami, koncentrującymi się na technologii rozpoznawania i syntezy mowy. Ranking "Text-To-Speech Accuracy Study 2011" jest najbardziej kompleksowym porównaniem syntezatorów mowy dostępnych na rynku.

Syntezator mowy IVONA TTS (ang. Text-to-Speech) to program zmieniający tekst na mowę. Opracowany został w 2005 roku. Obecnie firma może zaoferować 26 różnych głosów mówiących w 10 językach, m.in. polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim czy niemieckim. Syntezatory mogą być wykorzystywane w telekomunikacji czy systemach wspomagających osoby niepełnosprawne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki