Irlandczycy wybrali Gdańsk

  Irlandczycy wybrali Gdańsk

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Irlandzka firma Kainos, jeden z liderów w zakresie integracji systemów informatycznych na rynku brytyjskim i irlandzkim, otworzyła swoją siedzibę w Gdańsku.
  Na początku zatrudnienie znajdzie tu 25 polskich informatyków. Będą zajmować się nowym produktem oraz wspierać technologicznie i serwisowo projekty realizowane przez irlandzką centralę firmy.

  - Gdańsk był całkowicie naturalnym wyborem - powiedział Brendan Mooney, dyrektor generalny Kainos. - Szukaliśmy miasta, które byłoby nowoczesne, miało silne zaplecze inżynieryjno-naukowe i wysoki poziom szkolnictwa oraz posiadało długą historię. Wszystko to znaleźliśmy właśnie tutaj.

  W biurze Kainos, mieszczącym się w nowoczesnym Centrum Biurowym Gnilna w Gdańsku, pracuje obecnie 15 polskich informatyków. Do końca roku 2008 firma planuje wzrost zatrudnienia do 25 osób.
  Informatycy z gdańskiego biura pracują nad rozwojem nowego produktu - systemu rozpoznawania głosowego SpeechStorm. W dalszej perspektywie polskie biuro będzie stanowiło zaplecze technologiczne i serwisowe dla licznych projektów bazujących na technologii Net oraz J2EE.

  Kainos jest firmą konsultingową w branży IT. Z jej usług korzystają największe organizacje sektora finansowego i publicznego. Działa na rynku ponad 20 lat. Obecnie zatrudnia 240 konsultantów. Jest firmą międzynarodową, ma swoje biura w Belfaście, Dublinie, Londynie.

  - Rok 2008 jest rokiem ogromnego boomu na firmy z branży informatycznej w naszym mieście - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Potwierdza to jedynie wysoką jakość naszych kadr i uczelni.

  Gdańsk staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji z sektorów gospodarki opartej na wiedzy - przede wszystkim centrów usług informatycznych oraz centrów finansowo-księgowych. Wśród kluczowych inwestorów w Gdańsku są już: amerykańskie First Data Corporation, ACXIOM, duński Arla Foods, irlandzki Fineos, indyjski ZenSar i duński producent farb Flügger.

  W najbliższym czasie Santander Consumer Bank ma podjąć decyzję o przeniesieniu siedziby do Gdańska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo