Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Iglotex po tragicznym pożarze będzie odbudowany. Prawie 700 osób znajdzie pracę w zakładzie w Skórczu

Kinga Furtak
Pożar hali produkcyjnej w Skórczu 27.05.2019 Kinga Furtak
Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu. Będzie to najnowocześniejszy zakład w tej części Europy.

Pożar zakładu Iglotex w Skórczu. Pracę straciły całe rodziny

Do pożaru zakładu Iglotex w Skórczu doszło 27.05.2019 r. Spłonęła wówczas hala produkcyjna i magazyny. Dziś płyną dobre informacje. Rada Nadzorcza Iglotex S.A. podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. J18 listopada 2019 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała decyzję o wsparciu dla firmy.

Pożar zakładu Iglotex w Skórczu 27.05.2019. Spłonęły hala pr...

Zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne Grupy Iglotex w Skórczu były głównym miejscem zatrudnienia dla całych rodzin ze Skórcza i okolicznych gmin. To się nie zmieni – Iglotex pozostanie głównym pracodawcą.

- W nowym zakładzie produkcyjnym i oddziale dystrybucyjnym w Skórczu chcemy stworzyć miejsca pracy dla około 680 osób. Zgodnie z naszą wieloletnią polityką, nowy zakład produkcyjny w Skórczu będzie także zatrudniał pracowników na warunkach pracy chronionej – mówi Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu Iglotex S.A.

W Skórczu Iglotex wybuduje nowy zakład

- Zapadła decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. Mamy już konkretny harmonogram - mówi Tadeusz Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Iglotex S.A. - Niewątpliwie przyczyniły się do tego bardzo dobra współpraca z naszymi partnerami, pracownikami, klientami i dostawcami Grupy Iglotex oraz lokalnymi władzami i instytucjami. Chciałbym podziękować za okazane zaufanie i partnerskie podejście. Szczególne podziękowania kieruję do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy.

Szczególne podziękowania kieruję do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu będzie najnowocześniejszym zakładem przetwórstwa spożywczego w tej części Europy.

- Dla Penta Investments jako akcjonariusza i współwłaściciela Grupy Iglotex, decyzja o budowie nowego zakładu i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu była bardzo istotna. Z uznaniem obserwowaliśmy, jakie zaangażowanie wykazał Zarząd Spółki i cały zespół. Chciałbym podziękować za wkład pracy w rekordowo szybkie i dokładne opracowanie biznesplanu i harmonogramu budowy oraz bardzo złożonej dokumentacji przetargowej, na bazie których Rada Nadzorcza mogła podjąć ostateczną decyzję – zaznacza Mateusz Słabosz, członek Rady Nadzorczej Iglotex S.A., Investment Manager w Penta Investments.

Pożar w Skórczu. Ratownicy wciąż pracują na miejscu pożaru w...

Wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

18 listopada br. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała Decyzję o wsparciu dla firmy Iglotex S.A., polegającym na przyznaniu ulg podatkowych w związku z inwestycją w budowę nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu.

- Cieszymy się, że Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma możliwość wsparcia rozwoju tak ważnego dla Skórcza i całego regionu zakładu pracy. Mamy nadzieję, że ta nowa inwestycja firmy Iglotex S.A. będzie niezwykle istotnym przykładem efektywnego wykorzystania szans, jakie daje Polska Strefa Inwestycji i wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w rozwoju rodzimego biznesu – podkreśla Przemysław Sztandera, prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.

Pożar hali firmy Iglotex w Skórczu 27.05.2019. Gigantyczny o...

Nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny Iglotexu w Skórczu

19 listopada br. firma IglotexS.A. podpisała list intencyjny z generalnym wykonawcą inwestycji.
- Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i zapewnienie regularnego działania nowego zakładu produkcyjnego jest spodziewane w trzecim kwartale 2020 roku. Z kolei oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu przyszłego roku – mówi Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu Iglotex S.A.

Nowy zakład produkcyjny, wraz z częścią magazynową, oddziałem dystrybucyjnym i częścią biurowo-administracyjną powstanie na działce przy ulicy Leśnej 2 w Skórczu. Łączna powierzchnia nowego obiektu wyniesie około 24 400 m kw. i będzie obejmowała

  • zakład produkcyjny o powierzchni 13 600 m kw. z nowoczesnym parkiem maszynowym;
  • magazyny o powierzchni 9 tys. m kw.;
  • oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz
  • część biurową o powierzchni 1 800 m kw.

Co będzie produkowane w nowym zakładzie Iglotexu?

- W nowym zakładzie będą produkowane takie kategorie produktów jak pierogi, uszka, pizza i zapiekanki. W dalszej przyszłości planujemy również uruchomienie produkcji dań gotowych. Nowy zakład produkcyjny, współpracując z kilkuset dostawcami, będzie obsługiwał kilkadziesiąt sieci handlowych, natomiast oddział dystrybucyjny będzie kontynuował współpracę z kilkoma tysiącami klientów detalicznych i gastronomicznych w Polsce. Wykorzystywane będą najnowsze technologie gwarantujące wysoką jakość produkcji, z której Iglotex jest znany na rynku – mówi Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu Iglotex S.A.

Czytaj także

W nowym zakładzie produkcyjnym w Skórczu zostaną wdrożone najnowocześniejsze i najwyższej jakości systemy automatyzacji, robotyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa procesu produkcji. Zakład będzie posiadał liniową organizację ciągów produkcyjnych, przy zastosowaniu nowoczesnych systemów modułowych m.in. z matrycami umożliwiającymi nadawanie produktom różnych kształtów.

Punkty kontrolno-pomiarowe w procesie produkcji, ujawniające odstępstwa od założonych norm, będą gwarantować wysoką jakość produktów. Zostaną także wdrożone systemy zdalnego nadzoru pracy linii technologicznych. Strefowa konstrukcja zakładu i izolowane strefy ogniowe, zagwarantują bezpieczeństwo produkcji i pracowników zakładu.

- Bardzo istotne jest także dla nas, aby nowy zakład produkcyjny w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko naturalne. Poprzez wykorzystanie odpowiednio wyskalowanych, energooszczędnych maszyn i napędów, zostanie zdecydowanie obniżona energochłonność procesów produkcji. Dodatkowo dzięki wysoce zaawansowanej automatyzacji procesu produkcyjnego zdecydowanie zwiększymy wykorzystanie surowców” – powiedział Maciej Włodarczyk, Prezes Zarządu Iglotex S.A.

Zobacz wideo: Pożar Iglotexu w Skórczu

TOP 100 POMORSKICH FIRM - RAPORT:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nie idźcie tą drogą. Ten zakład to dno dna. Niewolnicy mają się lepiej.

Dodaj ogłoszenie