Holandia na dobre znika z mapy! Państwo holenderskie zmieniło nazwę. Jak nazywa się teraz ?

Sandra Janikowska
Blisko rok temu Holandia wysunęła pomysł zmiany nazwy kraju. Jednak ostateczna decyzja zapadła dopiero w październiku 2019 roku. Nowa nazwa weszła w życie 1 stycznia 2020 roku. Holandia zmieniła nazwę swojego kraju na Niderlandy. Nazwa ta będzie obowiązywała także na arenie międzynarodowej. Zmiana ta pochłonie 200 tys. euro. Pixabay
Blisko rok temu Holandia wysunęła pomysł zmiany nazwy kraju. Jednak ostateczna decyzja zapadła dopiero w październiku 2019 roku. Nowa nazwa weszła w życie 1 stycznia 2020 roku. Holandia zmieniła nazwę swojego kraju na Niderlandy. Nazwa ta będzie obowiązywała także na arenie międzynarodowej. Zmiana ta pochłonie 200 tys. euro.

Holandia zmieniła nazwę. Nowa nazwa

Od lat nazwy "Niderlandy" i "Holandia" używane były naprzemiennie. Jednakże ta druga dotyczy wyłącznie historycznej krainy, w której ulokowany jest Amsterdam i Rotterdam. Miasta te od jakiegoś czasu nie są w stanie poradzić sobie z coraz większym napływem turystów. Władze Niderlandów pokładają dużą nadzieję, że zmiana nazwy kraju przyczyni się do redystrybucji i zmiany kierunku ruchu turystycznego. Ponadto, jak tłumaczą władze - działanie to ma przysłużyć się walce z obecnym stereotypem dotyczącym Niderlandów, który mówi o tym, że jest to kraina szerzącej się prostytucji i narkomanii.

To właśnie z wyżej wymienionego powodu władze państwa postanowiły zmienić nazwę z "Holandia" na "Niderlandy". Z tego powodu instytucje państwowe, ministerstwa, urzędy i uniwersytety są zobowiązane do zmiany starej nazwy państwa chociażby na stronach internetowych. Ponadto, likwidacji ulegnie także stare logo promujące kraj na arenie międzynarodowej.

Szacuje się, że za zmiany Niderlandy będą musiały zapłacić około 200 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE: Odkryj Amsterdam! Co wiesz o Holandii oraz jej stolicy? QUIZ

Holandia zmieniła nazwę. Niderlandy stawiają na wiatraki, tulipany i rowery

Przedstawiciele holenderskiego MSZ w komunikacie wyjaśnili:

Ważne jest, że porozumienie w sprawie oficjalnej identyfikacji przyjęły ugrupowania obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego

Niestety jak wspomnieliśmy już wyżej - turyści bardziej skupiają się na łatwym dostępie do używek niż na rozległych ścieżkach rowerowych i pięknych widokach. Z tego powodu promocja "Niderlandów" ma skupić uwagę na innych kwestiach. Rząd chce promować kraj m.in. poprzez wiatraki, które są wykorzystywane do licznych celów. Oprócz tego nowa kampania promocyjna ma położyć duży nacisk na tulipanach i popularnych holenderskich rowerach.

Oficjalna decyzja o zmianie nazwy zapadła w październiku ubiegłego roku. Z dniem 1 stycznia 2020 roku weszła w życie. Przypominamy, że nazwa "Niderlandy" będzie obowiązywać również w wydarzeniach sportowych czy rozrywkowych.

ZOBACZ TAKŻE: Gdańsk prawie jak Amsterdam? Główne Miasto w obiektywie holenderskiego fotografa!

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zagłoba znowu będzie miał co sprzedawać!

G
Gość
4 stycznia, 22:51, sceptyk:

Redaktorze, oficjalna nazwa tego państwa to Królestwo Niederlandów, od zawsze. Poczytaj, przemyśl a potem pisz bajeczki.

Ehhh...Sceptyk...myślę, że większość czytających zawsze myśli " Holandia "..

Czepiasz się I tyle..pozdrówko!

z
zxxc

czy można się poperfumować albo zmienić nazwisko by ktoś zmienił o mnie zdanie?

s
sceptyk

Redaktorze, oficjalna nazwa tego państwa to Królestwo Niederlandów, od zawsze. Poczytaj, przemyśl a potem pisz bajeczki.

Dodaj ogłoszenie