Hokejowe derby Pomorza w Olivii. Stoczniowiec Gdańsk zagra z Nestą Mires Toruń

Marcin LangeZaktualizowano
MH Automatyka Stoczniowiec stanie dziś przed szansą na przełamanie serii czterech porażek z rzędu we własnej hali. Rywal do tego wydaje się idealny - w bali Olivia gdańszczanie podejmą bowiem w derbach Pomorza bezpośredniego sąsiada w tabeli, Nestę Mires Toruń.

Po przegranej u siebie z Unią Oświęcim (4:5) i Polonią Bytom (0:3), w niedzielę gdańszczanie ulegli Orlikowi Opole 1:3.

Jak niemal w każdym meczu w Gdańsku w tym sezonie stoczniowcy jako pierwsi strzelili bramkę, ale, niemal jak zwykle, przegrali. Kibice na brak emocji narzekać jednak nie mogli, bo mecz obfitował w sytuacje strzeleckie i bójki. Gdańszczan na prowadzenie wyprowadził w pierwszej tercji Mateusz Strużyk. W drugiej odsłonie, gdy Stoczniowiec grał w osłabieniu, wyrównał Alex Szczechura, a w trzeciej tercji, wykorzystując kontry kolejne bramki zdobyli Michael Cichy i Jared Brown, zapewniając Orlikowi wygraną 3:1.

Początek dzisiejszego spotkania z Nestą o godz. 18.30.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Hokejowe derby Pomorza w Olivii. Stoczniowiec Gdańsk zagra z Nestą Mires Toruń - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.