Jak co roku w helskim fokarium na świat przychodzi nowe pokolenie fok. Nie spędzą one jednak reszty życia w Helu, ale zostaną przygotowane do życia w naturze. W czerwcu zostaną wypuszczone do Bałtyku. Każda z nich otrzyma specjalny nadajnik. Dzięki projektowi WWF realizowanemu wspólnie ze Stacją Morską w Helu będziemy mogli śledzić focze wędrówki w Bałtyku na specjalnej mapie zamieszczonej na stronie
www.ssakibaltyckie.wwf.pl.
W ubiegłym roku oprócz fok urodzonych w helskim fokarium, do Bałtyku wróciły również foki znalezione przez wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF. Członkowie Patrolu pomogli je uratować, przybywając w miejsce, gdzie była znaleziona foka i zabezpieczając ją do momentu przybycia ekipy medycznej ze Stacji Morskiej w Helu, gdzie małe foki trafiały na badania i rehabilitację, jeśli tego wymagał ich stan.
- Spodziewamy się, że podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku zostaną zaobserwowane małe foki na plaży - mówi Anna Dębicka, kierownik projektu WWF Polska "Ssaki batłyckie". - Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy znajdą fokę na plaży, aby zapewnili jej spokój, nie podchodząc do niej i natychmiast wezwali Błękitny Patrol WWF, dzwoniąc pod numer 795 536 009.
CZYTAJ TAKŻE
Hel: Zagadka niskiej populacji szarych fok na Bałtyku
Hel. Foka urodzi się za miesiąc, ale już wiemy, jak wygląda
Hel: W fokarium Stacji Morskiej UG urodziła się pierwsza w tym roku foka szara
Gdynia: Ranna foka na tafli lodu (ZDJĘCIA)
Bałtyk: Akcja "Pomóż fokom wrócić do domu!" (zdjęcia)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?