Grupa GPEC. Zmiany w zarządzie Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Prezesem zarządu został Marcin Lewandowski

red
Prezesem zarządu Grupy GPEC został Marcin Lewandowski, który do tej pory był członkiem zarządu, natomiast Anna Jakób pozostała na zajmowanym stanowisku członka zarządu. mat. prasowe
W zarządzie Grupy GPEC Sp. z o.o. od maja 2019 nastąpiły zmiany. Obecnie zarząd Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jest dwuosobowy. Rolę prezesa zarządu pełni Marcin Lewandowski, który do tej pory był członkiem zarządu, natomiast Anna Jakób pozostała na zajmowanym stanowisku członka zarządu.

Zmiany w strukturze zarządu Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zostały zatwierdzone na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej i weszły w życie z początkiem maja.

Przeczytaj więcej na temat Grupy GPEC >>

Karsten Rogall, który do tej pory był trzecim członkiem zarządu, z racji innych funkcji pełnionych w Grupie Leipziger, do której należy GPEC, nie będzie zasiadał w zarządzie polskiej spółki.

Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski mat. prasowe

Marcin Lewandowski z GPEC związany jest od 2010 r., a w Zarządzie Spółki zasiada od 2015 r. Od wielu lat jest ekspertem w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami energetyki cieplnej oraz wodociągowej. Pełnił funkcje prezesów zarządów, zarządzał obszarami technicznym oraz handlowym. W Grupie GPEC jako dyrektor ds. finansowych zajmował się m.in. organizacją struktury grupy kapitałowej, modelem biznesowym oraz nadzorem właścicielskim spółek zależnych. Od 2014 r. prowadził skuteczną akwizycję, a następnie pełnił funkcję Prezesa Zarządu spółki Unikom, która ostatecznie została włączona w strukturę GPEC w październiku 2016 r. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej na kierunku Inżynieria Środowiska.

Anna Jakób
Anna Jakób mat. prasowe

Anna Jakób z Grupą GPEC związana jest od 2001 r., a w jej zarządzie zasiada od 2016 r. Wcześniej pełniła rolę dyrektor ds. handlu, dyrektor ds. technicznych oraz Prezes Zarządu Orchis Energia Sopot (spółki ciepłowniczej z Sopotu). Doświadczenie zdobywała pełniąc przez kilkanaście lat funkcje menedżerskie w branży energetycznej. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera na kierunku Zarządzanie, oraz MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.  

Firmy z Pomorza znane w całej Polsce i nie tylko! Te marki p...

TOP 100 największych firm na Pomorzu. Sto najlepszych firm p...

WIDEO: Najważniejsze inwestycje 2018 na Pomorzu

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie