Gronkowiec szpitalny

  Gronkowiec szpitalny

  Jolanta Gromadzka - Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sąd zdecyduje, czy winą za dramat gdańskiej lekarki, dr Hanny P., zakażonej w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie, obarczyć tę placówkę, czy uznać roszczenia pacjentki za nieuzasadnione.
  Historię jej choroby i walki o odszkodowanie i zadośćuczynienie opisaliśmy we wczorajszym wydaniu gazety. Z powodu zapalenia kości, wywołanego zakażeniem gronkowcem złocistym MRSA , kobieta o mało nie straciła życia i cudem uniknęła amputacji.

  Szpital broni się przed odpowiedzialnością, również dlatego że konieczność wypłaty odszkodowania pacjentowi grozi podwyżką składki na ubezpieczenie. Kwestionuje, że dr Hanna P.
  złapała gronkowca MRSA na jego terenie. Tymczasem MRSA to - zdaniem wybitnego znawcy problemu zakażeń szpitalnych, dr. med. Alfreda Sameta, szefa Zakładu Mikrobiologii AMG - synonim zakażenia szpitalnego. Definicja tego pojęcia wyraźnie mówi, że jest to zakażenie nabyte po 48 godzinach pobytu w szpitalu.

  - Problem zakażeń szpitalnych dotyczy wszystkich szpitali i to na całym świecie - mówi dr Samet. Są jednak sposoby na radykalne zmniejszenie zagrożenia dla pacjentów. Zdaniem dr. Sameta - w walce z nimi najważniejsza jest świadomość, że problem dotyczy wszystkich medycznych specjalności. Są jednak ściśle określone procedury, które szpital powinien stosować na co dzień (higieniczne, dezynfekcji, sterylizacji, badania bakteriologiczne) i takie które powinien wdrożyć w przypadku wykrycia zakażenia.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zakażenia szpitalne

  Annegi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 166 / 177

  Możliwe do uzyskania są odszkodowania z tytułu zakażenia żółtaczką B,C,D, wirusem HIV, gronkowcem, sepsą, itp. Jak widać na przykładzie Pani Doktor nie jest to droga łatwa. Dotyczy osób, w których...rozwiń całość

  Możliwe do uzyskania są odszkodowania z tytułu zakażenia żółtaczką B,C,D, wirusem HIV, gronkowcem, sepsą, itp. Jak widać na przykładzie Pani Doktor nie jest to droga łatwa. Dotyczy osób, w których sytuacji można udowodnić wszczepienie wirusa w placówce medycznej. Odszkodowania można uzyskać także za błędy w sztuce zawodu, w tym błędy lekarskie( lekarza rodzinnego też, gwałtowne pogorszenie zdrowia w wyniku niewykonania badań), porażenia mózgowe, złą diagnozę, w tym złą diagnozę zdrowia płodu. Wiele osób nie wie jak ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, np. przewrócenie na chodniku, wpadnięcie w dziurę, poślizgnięcie na nieodśnieżonej ,nierównej lub śliskiej powierzchni, inne wypadki wszelakiego rodzaju. Jeśli ktoś będzie chciał więcej informacji, pomocy, to proszę o kontakt: tel. 512 610 442 lub annegi@interia.plzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo