Gdynia: Stocznia Marynarki Wojennej zawarła porozumienie o współpracy z francuskim koncernem DCNS

red.
Stocznia Marynarki Wojennej SA w Gdyni i francuski koncern DCNS podpisały 1 marca br. w Gdyni porozumienie o współpracy przemysłowej i handlowej. Porozumienie to ma przyczynić się do rozwoju zarówno obu firm.

Porozumienie z DCNS pozwoli Stocznia Marynarki Wojennej oferować technologie i najnowocześniejsze na ryku rozwiązania, które zaspokoją oczekiwania klientów krajowych i zagranicznych. Porozumienie dotyczy zarówno realizacji programów nowych budów okrętów podwodnych i nawodnych, ich modernizacji, jak i długookresowego utrzymania w gotowości operacyjnej okrętów polskiej floty wojennej.

Niezbędnym warunkiem przeprowadzenia transformacji i zapewnienia rozwoju SMW jest realizacja w stoczni najważniejszego programu budowy okrętów dla polskiej Marynarki Wojennej, a jest nim budowa okrętów podwodnych. Realizacja tego typu programu byłaby możliwa wyłącznie dzięki transferowi technologii pomiędzy francuskim koncernem DCNS a polską Stocznią Marynarki Wojennej.

Porozumienie o współpracy pomiędzy DCNS a Stocznią Marynarki Wojennej podpisali w Gdyni pełnomocnik prezesa zarządu francuskiego koncernu Xavier Marchal oraz prezes zarządu Stoczni MW dr Roman Kraiński.

- Partnerstwo z DCNS, będące nowym etapem w procesie transformacji spółki, zapewni jej nowy impuls potrzebny aby lepiej odpowiadać potrzebom swoich klientów - podkreślił Roman Kraiński.

DCNS jest jednym ze światowych liderów na rynku uzbrojenia morskiego i innowatorów w obszarze energetyki. Koncern prowadzi działalność na międzynarodową skalę i przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologii.

Działalność koncernu obejmuje projektowanie, budowę i utrzymanie w gotowości okrętów nawodnych, okrętów podwodnych oraz powiązanych systemów i infrastruktury, a także zapewnianie usług dla stoczni i baz morskich. DCNS posiada również w ofercie szeroką gamę rozwiązań z zakresu cywilnej energetyki atomowej i wykorzystania morskich energii odnawialnych. W

DCNS otrzymał ponadto narodową nagrodę pod patronatem marszałka francuskiego senatu dla społecznie odpowiedzialnej firmy. Nagroda ta przyznana została koncernowi za program kształcenia młodzieży "Ścieżki rozwoju talentu DCNS". Koncern DCNS zatrudnia 12 tysięcy pracowników, a jego roczne obroty wynoszą 2,4 mld euro.


CZYTAJ TAKŻE:
Gdynia: Załoga Stoczni Marynarki Wojennej nie wyklucza protestu
Gdynia: Stocznia Marynarki Wojennej do jutra zapłaci załodze zaległą część pensji

Pracownicy Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni dostaną zaległą część pensji
Stocznia Marynarki Wojennej zwalnia pracowników
Więcej na temat Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie