Gdańskie ZOO zamieni się w... salon samochodowy. Przyjdź w...

  Gdańskie ZOO zamieni się w... salon samochodowy. Przyjdź w niedzielę na imprezę MotoZOO

  Zdjęcie autora materiału

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdańskie ZOO zamieni się w... salon samochodowy. Przyjdź w niedzielę na imprezę MotoZOO

  ©Przemek Świderski

  Wystawa zabytkowych samochodów, liczne atrakcje dla dzieci, konkursy i upominki. To wszystko czeka na gości Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w najbliższą niedzielę. Wtedy odbędzie się tam impreza MotoZOO 2018.
  Gdańskie ZOO zamieni się w... salon samochodowy. Przyjdź w niedzielę na imprezę MotoZOO

  ©Przemek Świderski

  -Już w najbliższą niedzielę, 22 lipca, gdańskie ZOO na kilka godzin zamieni się w stylowy salon samochodowy. Zobaczymy historyczne pojazdy różnych marek oraz dowiemy się wiele o podobieństwach zwierząt i aut- informuje Emilia Salach z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

  Wystawa kilkudziesięciu historycznych aut umiejscowiona będzie na placu przy kucach szetlandzkich. Samochody będzie można oglądać w godzinach 10.00- 15.00.


  Mercedes Benz Pagoda z 1969 r., Citroen 2 CV z 1981 r., czy Cadillac de Ville z 1984 r. to tylko niektóre modele, które będzie można zobaczyć w gdańskim ZOO.

  - Świat zwierząt i świat motoryzacji to wcale nie tak odległe światy – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. – Szybkość zwierząt, ich imponujące umiejętności przemieszczania się zawsze inspirowały konstruktorów i projektantów samochodów. W tę niedzielę będzie można zobaczyć u nas piękne okazy zwierząt, zasięgnąć ciekawych informacji o mobilności, ale też zobaczyć wyjątkowe historyczne maszyny – dodaje Targowski.

  Jak podkreśla organizator MotoZOO 2018, Łukasz Boehnke, jego pasją jest pokazywanie aut zabytkowych w wyjątkowych miejscach. –ZOO Gdańsk jest miejscem absolutnie wyjątkowym, stąd pomysł na organizację wydarzenia w Oliwie. W tegorocznej edycji imprezy zobaczymy ok. 50 aut. Głównie będą to Mercedesy, ale zaprezentujemy też sentymentalne „maluszki” czyli Fiaty 126 p, Wołgi czy Polonezy „jamniki” –wskazuje Boehnke.

  Oprócz wystawy aut organizator przygotował też atrakcje dla całych rodzin, zabawy dla dzieci, konkursy. Będzie można też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w wybranych modelach zabytkowych aut.

  Biletem wstępu na MOTO ZOO 2018 jest bilet wstępu do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Bilety można nabyć też on line : bilety.zoo.gda.pl

  Posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą raz w roku wejść do ZOO za darmo.


  Zobacz też: Pruszcz Gdański: Zabytkowe i klasyczne auta na Rajdzie za dychę


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY