MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Ewakuacja komendy wojewódzkiej policji z powodu ognia. Ponad 300 pracowników w 5 minut opuściło budynek. Udane ćwiczenia p.poż.

sb
Opracowanie:
Dzisiaj w gdańskiej siedzibie wojewódzkiej komendy policji pojawił się dym. Natychmiast wdrożono alarm przeciwpożarowy. Ponad trzy setki policjantów w 5 minut znalazło się poza budynkiem. Strat materialnych nie było – to tylko ćwiczenia. Ich celem było sprawdzenie szybkości i sprawności przeprowadzenia ewakuacji na wypadek powstania pożaru oraz współdziałanie z jednostkami ratowniczo-gaśniczymi straży pożarnej.

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku musieli dziś szybko opuścić budynek przy ul. Okopowiej. Na korytarzu 2. piętra pojawił się dym. Na szczęście był to ćwiczebny alarm przeciwpożarowy. Miał na celu sprawdzenie szybkości i sprawności przeprowadzonej ewakuacji na wypadek powstania pożaru oraz współdziałanie z jednostkami ratowniczo-gaśniczymi Państwowej Straży Pożarnej. Nad ich przebiegiem testu czuwał insp. Konrad Kobierski, wicekomendant wojewódzki policji.

- Głównym założeniem ćwiczeń jest wyrobienie nawyku wśród pracowników, iż z chwilą zagrożenia i usłyszenia sygnałów akustycznych powinni bezpiecznie ewakuować się z budynku w wyznaczone wcześniej miejsce – informuje podkom. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej. - W przeprowadzonych ćwiczeniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej. W planie ćwiczeń założono ewakuację osób znajdujących się na 2. kondygnacji, którym w wyniku rozprzestrzeniania się pożaru odcięto drogi ewakuacyjne.

Podczas ćwiczeń w ciągu 5 minut ewakuowano 321 osób zatrudnionych w budynku komendy. W opinii strażaków test przebiegł bardzo sprawnie i bez uwag. Tego rodzaju ćwiczenia przeprowadzane są zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki