Gala Evening Pracodawców Pomorza w AmberExpo w Gdańsku 1.03.2019. Nagrody dla dynamicznych i odpowiedzialnych firm regionu [zdjęcia]

JKL
W centrum wystawienniczym Amber Expo w Gdańsku w piątek, 1 marca 2019 r., w czasie Gali Evening Pracodawców Pomorza wręczono nagrody Pomorski Pracodawca roku 2018
W centrum wystawienniczym Amber Expo w Gdańsku w piątek, 1 marca 2019 r., w czasie Gali Evening Pracodawców Pomorza wręczono nagrody Pomorski Pracodawca roku 2018 Anna Bobrowska/KFP
Centrum wystawiennicze Amber Expo w Gdańsku w piątek, 1 marca 2019 r., stało się najważniejszym miejscem dla pomorskiego biznesu. Gościło Galę Evening Pracodawców Pomorza, podczas której wręczono nagrody Pomorski Pracodawca roku 2018. W obecności blisko 900 osobistości biznesu, nauki, kultury, polityki i mediów nagrodzono laureatów konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”.

Gala Evening Pracodawców Pomorza 2019

W obecności blisko 900 osobistości biznesu, nauki, kultury, polityki i mediów nagrodzono laureatów konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”.

- Nagradzamy firmy, które spełniając warunki konkursowe dot. kondycji finansowo-ekonomicznej swoimi działaniami upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu oraz są organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom - wyjaśnia Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza.

Finalistami tej prestiżowej nagrody w kategorii zatrudnienia do 9 pracowników zostały firmy Studio 102 sp. z o.o., B&Z Proenergy s.c., Web24.com.pl sp. z o.o. Zwycięzcą została firma Studio 102. W finale wśród zatrudniających do 50 pracowników znalazły się El-Mark sp. z o.o. sp.k, IQ PL sp. z o.o., Modern Grażyna Tyrakowska, Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze SA Rënk. Zwycięzcą została firma El-Mark. Natomiast EuroStyl SA, BMG Goworowski sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Przeładunkowo-Składowe „Port Północny” sp. z o.o. i Zakład Utylizacyjny sp. z o.o. to finaliści kategorii do 250 zatrudnionych. Zwycięzcą została firma Euro Styl. W gronie największych firm pow. 250 pracowników do finału weszły Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, Lacroix Electronics sp. z o.o., Porta KMI Poland sp. z o.o. sp.k., Radmor SA. Zwycięzcą została firma Polpharma.

Nagrodę specjalną Pomorski Pracodawca Roku 2018 odebrała firma Meyn Polska sp. z o.o. za dynamiczny rozwój produkcji, Port Lotniczy Gdańsk sp. z o.o. za dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych, Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA za podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA za konsekwentny rozwój firmy.

Nagrodę specjalną Pracodawca Roku 2018 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot przyznawaną przez Prezydenta Miasta Gdańska dla firmy z obszaru metropolitalnego, która dokonała znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji oraz zwiększenia zatrudnienia odebrała firma Flex Poland.

Andrzej Biernacki, prezes zarządu Ekolan SA, otrzymał nagrodę Biznes Wybiera Mediacje. Nagrodę Negotium Pro Cultura - Biznes dla Kultury otrzymał Andrzej Stelmasiewicz, prezes zarządu Aste sp. z o.o. Nagrodę Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom otrzymała Kemira Gdańsk sp. z o.o., a Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne Wzgórze oraz firma Mikrostyk SA nagrody Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie.

Wręczono również nagrody Złoty Oxer dla założycieli i właścicieli LPP SA, a Primum Cooperatio dla profesora Politechniki Gdańskiej.

Złoty Oxer jest nagrodą specjalną przyznawaną za konsekwencję i determinację w budowaniu firmy. Przyznawana jest osobom będącym wzorem dla naszego środowiska gospodarczego,. W tym roku wyróżnienie przyznano Markowi Piechockiemu i Jerzemu Lubiańcowi, którzy stworzyli społecznie odpowiedzialną, polską firmę rodzinną. To w Polsce powstaje know-how LPP oraz rozwijane są najnowocześniejsze technologie informatyczne i logistyczne firmy. W Polsce projektowane są nowe kolekcje ubrań. LPP to: 170 mln sztuk sprzedanej odzieży, 1118 audytów bezpieczeństwa, 200 mln zł przeznaczonych na inwestycje w obszarze B+R. W LPP 60 proc. stanowisk kierowniczych i dyrektorskich zajmują kobiety. LPP zatrudnia ponad 25 tys. pracowników. Nagrodą Primum Cooperatio wyróżniane są osoby reprezentujące pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce. Środowisko przedsiębiorców doceniło osiągnięcia prof. dr. hab. inż. Kazimierza Darowickiego z Politechniki Gdańskiej. Od 1981 roku karierę naukową związał w Wydzialem Chemii PG. W działalności naukowej reprezentuje nauki techniczne, a jego specjalność naukowa i zawodowa to elektrochemia, korozja i ochrona przed korozją. Jest autorem ponad 220 publikacji zamieszczonych w czasopismach skatalogowanych przez Instytut Informacji Naukowej 6 monografii naukowych. Opracował i wdrożył we współpracy z przemysłem szereg technologii i metod, szczególnie w zakresie ochrony przed korozją, udowadniając, że możliwa jest efektywna współpraca nauki i gospodarki.

Wieczór uświetnili goście specjalni Przemek Dyakowski i Leszek Możdżer.

Zobacz także zdjęcia z ubiegłego roku: Gala Evening Pracodawców Pomorza 2018 w Amber Expo w Gdańsku

Gala Evening Pracodawców Pomorza 26.01.2018 w Amber Expo w Gdańsku. Pomorski Pracodawca roku 2017

Gala Evening Pracodawców Pomorza 26.01.2018 w Amber Expo w G...

WIDEO: Najważniejsze inwestycje na Pomorzu - 2018 rok

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie