Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firma Klima-Therm stawia nową, nowoczesną, ekologiczną siedzibę w Gdańsku

MT
Grupa Klima-Therm rozpoczęła w tym roku budowę nowej siedziby w Gdańsku pod nazwą "Azymutalna". Projekt jest częścią strategii rozwoju firmy, która za wiodący cel stawia sobie dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań klientom z kraju i ze świata.

Planowane zakończenie prac budowlanych i oddanie budynków do użytku przewiduje się na czwarty kwartał 2024 roku.

"Azymutalna" to kompleks budynków, który stanie się nie tylko nową siedzibą Grupy Klima-Therm, ale także głównym centrum magazynowo-logistycznym firmy w obrębie całej Europy. Inwestycja mieści się w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, przy ul. Azymutalnej. Obejmuje budynek biurowy, zaplecze szkoleniowo-badawcze oraz halę magazynową z 50-cioma dokami przeładunkowymi. Powierzchnia użytkowa projektu wyniesie łącznie blisko 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Pięciokondygnacyjny budynek biurowy o łącznej powierzchni 6,1 tys. m kw. będzie miejscem codziennej pracy dla około 200 pracowników. Obok niego znajdzie się hala magazynowa o powierzchni ponad 21 tysięcy metrów kwadratowych, wyposażona w inteligentny, zautomatyzowany system składowania, który zwiększy efektywność procesów logistycznych.

- Nowa inwestycja AZYMUTALNA jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy. Znakomita lokalizacja, niebanalna architektura i wysoki standard wykończenia stworzą doskonałe warunki do pracy oraz dynamizacji naszego biznesu. Dodatkowo, mając na uwadze ekologiczne wyzwania współczesnego świata, niezmiernie cieszy mnie fakt, że nasze innowacyjne przedsięwzięcie budowlane zostanie zrealizowane zgodnie z zasadami koncepcji ESG oraz według standardów określonych systemem wielokryterialnej certyfikacji ekologicznej budynków - LEED® – mówi właściciel Daniel Jaśkiewicz, prezes zarządu Klima-Therm.

Za projekt kompleksu Azymutalna odpowiadają dwie pracownie architektoniczne: The Design Group z Warszawy oraz ARPRO Pracownia Projektowa sp. z o.o. z Gdańska z architektami Katarzyną Jędrzejczak i Michałem Siedaczem.

ARPRO ma na swoim koncie m.in. współpracę przy projektach jednych z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Gdańsku, w tym DEO Plaza czy Waterlane oraz pierwszego w Polsce zespołu obiektów produkcyjno-magazynowych dla ETAC Polska w Tczewie.

The Design Group odpowiada za projekt wnętrz przestrzeni biurowych Azymutalnej. Łączą one industrialny charakter z prostotą japońskiego minimalizmu, tworząc spokojną atmosferę sprzyjającą kreatywności oraz współpracy. Projekt uwzględnia wymogi budownictwa proekologicznego i certyfikację LEED® - Leadership in Energy and Environmental Design.

Certyfikat ten, przyznawany w ponad 160 krajach przez niezależną amerykańską organizację Green Building Council, ocenia jakość budynków pod kątem zrównoważonego projektowania, zastosowanego procesu budowy i eksploatacji. Obecnie w Polsce istnieje nieco więcej niż 400 budynków posiadających ten certyfikat.

Budynek zostanie wykonany ze szczególną dbałością o ekologię, a instalacje będą zoptymalizowane pod kątem minimalizacji zużycia energii. Pojawi się tu instalacja fotowoltaiczna o mocy 1 MWp, która pokryje roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dodatkowo, przewiduje się współpracę z wielkoskalowym magazynem energii elektrycznej o mocy 500 kW i pojemności 1800 kWh oraz zastosowanie pomp ciepła dużej mocy w celu pełnego bilansowania energetycznego budynku.

Grupa Klima-Therm, działająca na rynku od 1996 roku, nosi dziś miano wiodącego dostawcy systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz grzewczych w Polsce i Europie. Zajmuje się dystrybucją urządzeń klimatyzacyjnych japońskiej marki FUJITSU, ale jest również producentem central wentylacyjnych Klimor oraz właścicielem marki klimatyzatorów i pomp ciepła KAISAI. W ofercie firmy znajdują się systemy Airstage VRF, systemy wody lodowej czy pompy ciepła dużej mocy jako rozwiązania dedykowane do obiektów wielkopowierzchniowych. W kategorii urządzeń domowych jej flagowymi produktami są klimatyzatory typu split i multi split oraz pompy ciepła typu powietrze-woda. Rozwiązania dostarczone przez firmę dbają o komfort użytkowników wielu obiektów komercyjnych oraz użyteczności publicznej w tym m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego czy gdańskiego tunelu komunikacyjnego pod Martwą Wisłą.

W roku 2022 przychody przedsiębiorstwa wzrosły o 75 proc. w porównaniu z rokiem 2021, osiągając poziom prawie miliarda złotych. Główny wpływ na wyniki miał\y wzrosty sprzedaży produktów w kraju i coraz odważniejsza ekspansja marki na rynkach europejskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki