Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

EuroCup: Trefl Sopot przegrał z Lokomotiwem-Kubań Krasnodar 70:87 [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Porażką z Lokomotiwem-Kubań Krasnodar zakończyli swój udział w rozgrywkach EuroCup koszykarze Trefla. Z sześciu swoich meczów w grupie sopocianie zdołali wygrać tylko jeden i nie awansowali do kolejnej fazy.

Gwiazdą środowego spotkania był skrzydłowy gości, Derrick Brown. Amerykanin, który ostatnie trzy lata spędził w NBA (Charlotte Bobcats i New York Knicks), już po pierwszej połowie miał na koncie 22 punkty. Kolejne skuteczne akcje gwiazdy Lokomotiwu wyraźnie podłamywały sopocian, którzy i tak przystąpili do gry bez należytej koncentracji. W efekcie Rosjanie szybko uciekli na dystans kilkunastu punktów, a do przerwy mieli już 22 "oczka" więcej (34:56). Ich akcje wzorowo prowadził grecki rozgrywający Nick Calathes (w poprzednich trzech sezonach gracz Panathinaikosu Ateny), który już po pierwszej połowie miał 8 asyst (w całym meczu 14).

Druga porażka Trefla

Żółto-czarnym grało się ciężko nie tylko ze względu na klasę rywali, lecz również z powodu zawężonego składu. Przez kontuzje wystąpić nie mogli bowiem Lorinza Harrington i Marcin Stefański, czyli dwaj specjaliści od obrony.
Po 20 minutach gry wydawało się, że Trefl pożegna się z europejskimi rozgrywkami w bardzo słabym stylu, jednak na szczęście sopocianie pokazali swój charakter w trzeciej kwarcie, niwelując dystans do 5 punktów. Tę część nasza drużyna wygrała aż 27:10. Choć na więcej przyjezdni nie pozwolili, sopocianie podjęli przynajmniej walkę z bardzo silnym przeciwnikiem.

Trefl Sopot - Lokomotiw-Kubań Krasnodar 70:87 (16:28, 18:30, 27:10, 9:21)

Trefl: Spralja 14 (2), Dylewicz 14 (2), Turner 12, Waczyński 8 (2), Michalak 8 (2), Zamojski 7 (1), Looby 4, Jarmakowicz 3 (1), Dąbrowski 0, Brembly 0

.

Lokomotiw: Brown 34 (3), Marić 14, Calathes 12, Jasaitis 9 (1), Szeleketo 7 (1), Baron 6, Grigoriew 5 (1), Sawraszenko 0, Zubkow 0