Encyklopedia Trójmiasta

  Encyklopedia Trójmiasta

  Redakcja

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czy znasz swoje miasto? A czy wiesz wszystko o Trójmieście? Jeśli nie, to musisz mieć naszą encyklopedię, która będzie kompendium wiedzy o tym co, gdzie i kiedy. O tym co było, co jest i co będzie. Już za tydzień otrzymasz segregator, który będziesz wpinać kolejne części. A co tydzień w środę razem z gazetą będziesz otrzymywać kolejne części tego unikalnego wydania, dzięki któremu poznasz bliżej całą aglomerację.
  - Nie chcieliśmy przygotowywać kolejnego gadżetu, samej mapy, planu miasta - zapewnia Maciej Wośko, redaktor naczelny "Polski Dziennika Bałtyckiego". - To wszystko już było i jest dostępne. Postanowiliśmy zatem zaangażować dziennikarzy "Polski Dziennika Bałtyckiego" w przedsięwzięcie, które służyć będzie naszym Czytelnikom w sposób pełny i niecodzienny.

  "Encyklopedia Trójmiasta" jest - wydaje się - idealną kontynuacją "Atlasu Metropolii", który przygotowaliśmy dla Czytelników Gdańska, Sopotu i Gdyni w ubiegłym roku. Chcemy połączyć użyteczność map i informatora miejskiego ze zbiorem ciekawych wiadomości, notatek o historii, kulturze i specyfice Gdyni, Gdańska, Sopotu oraz Rumi i Pruszcza Gdańskiego. Jestem przekonany, że każdy mieszkaniec metropolii powinien taki "podręcznik" mieć u siebie.

  Na początek otrzymają Państwo szczegółowe mapy Trójmiasta oraz Rumi i Pruszcza. Potem kolejne części, w których znajdą się informacje o miastach naszej metropolii, o urzędach centralnych i samorządowych. Dużo miejsca poświęcimy komunikacji od miejskiej po połączenia kolejowe, lotnicze i morskie.

  W kolejnych wydaniach zamieścimy użyteczne informacje na temat służby zdrowia, edukacji, turystyki i handlu. Nie zapomnimy o kulturze i społeczności lokalnej. Informacje będziemy na bieżąco weryfikować i aktualizować, aby Twoja od nas "Encyklopedia Trójmiasta" była jak najbardziej ciekawa i pomocna.

  Kalendarz kolekcji  Piątek 7 listopada
  Tego dnia Czytelnicy z Gdańska, Gdyni i Sopotu razem z gazetą otrzymają w prezencie segregator, do którego będą mogli dokładać kolejne części naszej encyklopedii .

  Środa 12 listopada
  Tego dnia Czytelnicy z Rumi i Pruszcza Gd. razem z gazetą otrzymają segregator. W tym wydaniu mieszkańcy Trójmiasta, Rumi i Pruszcza otrzymają też pierwszą część kolekcji, czyli zestaw map

  W każdą środę
  Do gazety będziemy dokładać kolejne części naszej bezpłatnej encyklopedii

  Co pożytecznego znajdziesz w naszej encyklopedii


  Wahasz się, którą szkołę wybrać dla swojej pociechy? Chcesz poszerzyć swoje umiejętności, ale nie wiesz, gdzie zgłosić się na kurs? - dowiesz się tego dzięki naszej kolekcji.

  Czy wspólny bilet już czyni nas metropolią? Ile osób mieszka w Gdańsku, kiedy prawa miejskie otrzymał Sopot? Czy wiesz, co załatwić w Urzędzie Marszałkowskim, a co w Wojewódzkim? Dowiesz się tego z naszej kolekcji.

  Chciałbyś zapisać dziecko na zajęcia sportowe? Sam chciałbyś spędzić czas aktywnie, ale nie znasz atrakcji trójmiejskich? - dowiesz się tego dzięki naszej kolekcji.

  Nie wiesz, gdzie zrobić badanie EKG? Zastanawiasz się, w którym gabinecie wyleczysz zęby w ramach kontraktu z NFZ? W którym szpitalu znajdziesz pomoc u ortopedy, a w którym u okulisty? - dowiesz się tego dzięki naszej kolekcji.

  Wydaje Ci się, że znasz historię Trójmiasta? Czy wiesz, co przed wiekami stało w miejscu bazyliki Mariackiej, do kogo należała wieś Sopot? - Jeśli nie, to... - dowiesz się tego dzięki naszej kolekcji.

  Kiedy nowe osiedla w Trójmieście zostaną skomunikowane? Dokąd dojedziesz gdańską linią autobusową 275, a dokąd gdyńską trolejbusową 26? Dokąd polecisz z lotniska w Rębiechowie? - dowiesz się tego dzięki naszej kolekcji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo