MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 angielski. ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE. Test 8-klasisty z języka angielskiego 18.06.2020. Klucz odpowiedzi

Maria Poznańska, Ewa Andruszkiewicz
Odpowiedzi do testu z angielskiego - sprawdź po godz. 13 >>>
Odpowiedzi do testu z angielskiego - sprawdź po godz. 13 >>>
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 18.06.2020 r. - ARKUSZ I ODPOWIEDZI. W czwartek, 18 czerwca ósmoklasiści zdają test z języka obcego nowożytnego - wybierają angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski. W tym artykule znajdziecie arkusz i odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2020 z języka angielskiego. Mamy też pierwsze relacje uczniów.

Egzamin ósmoklasisty. Test z angielskiego 18.06.2020. Relacje uczniów

W tym materiale po godz. 13 opublikowaliśmy arkusze CKE oraz sugerowane odpowiedzi do egzaminu z języka angielskiego! Kliknij w link i sprawdź - odpowiedzi są dodawane na bieżąco.

Odpowiedzi do testu z angielskiego - sprawdź po godz. 13 >>>

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego rozpoczął się o godz. 9. Trwał do 10.30.

Mamy pierwsze relacje uczniów, którzy uwinęli się ze wszystkimi zadaniami przed końcem czasu i opuścili już sale egzaminacyjne. - Prostszego egzaminu nie mogli zrobić - pisze jeden z uczniów. Kolejna uczennica dodaje: - Wyszłam po 40 minutach.

Jak wynika z relacji uczniów, w arkuszu znalazło się 14 zadań. W części pisemnej egzaminu ósmoklasiści mieli do napisania e-mail do kolegi. Mieli w nim opisać prezent, który podarowali swojej znajomej, jej reakcję oraz to, w jaki sposób zamierzają jej pomóc w przeprowadzce za granicę.

Egzamin ósmoklasisty. Test z angielskiego 18.06.2020. Arkusz CKE z datą kwietniową. Dlaczego?

Pierwsze maturalne egzaminy w tym roku przebiegały z problemami. Już po maturze z polskiego na poziomie podstawowym w sieci zawrzało po informacjach o tym, że w jednym z regionów mogło dojść do przecieku. Przy egzaminach ósmoklasistów o przeciekach nie słychać.

  • Na teście z polskiego pojawiło się pojawiły się zadania na podstawie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i „Artysty” Sławomira Mrożka.
  • W pracy pisemnej uczniowie mieli do wyboru: przemówienie lub opowiadanie twórcze na podstawie dowolnych lektur obowiązkowych.
  • Matematyka zdaniem uczniów była łatwa. W części z zadaniami otwartymi pojawiły się m.in. obliczenia procentowe, ostrosłup i zadanie na obliczanie pól figur płaskich.

Testy maturalne i do egzaminów ósmoklasisty zostały wydrukowane już w marcu, więc na pierwszych stronach arkuszy uczniowie zobaczą stare daty egzaminów.

Trwa głosowanie...

Czy egzamin ósmoklasisty z matematyki w tym roku był trudny?

Egzamin ósmoklasisty 2020 - jakie pytania?

W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdują się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

Co było rok temu?

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020. Daty i godziny

  • język polski – 16 czerwca 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00 (120 minut)
  • matematyka – 17 czerwca 2020 r. (środa) – godz. 9:00 (100 minut)
  • język obcy nowożytny – 18 czerwca 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00 (90 minut)

Egzamin ósmoklasisty rozpoczyna się godz. 9. Uczniowie w szkołach pojawić się muszą wcześniej. Obowiązują bowiem restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Jakich zasad trzeba przestrzegać?

13

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki