MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 z j. obcego. Większość uczniów wybrała j. angielski. Jak im poszło? "Prostszego egzaminu nie mogli zrobić"

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Egzamin ósmoklasisty trwa od 16.06.2020 r. W czwartek (18.06.2020) uczniowie pisali test z języka obcego.
Egzamin ósmoklasisty trwa od 16.06.2020 r. W czwartek (18.06.2020) uczniowie pisali test z języka obcego. Mariusz Kapala
Egzamin ósmoklasisty 2020. W czwartek (18.06.2020) uczniowie pisali test z języka obcego. Ponad 90 proc. z nich wybrało język angielski. Na rozwiązanie całego testu mieli 90 minut. - Prostszego egzaminu nie mogli zrobić - komentuje za pośrednictwem mediów społecznościowych jeden z uczniów.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dzień trzeci – język obcy

W czwartek (18.06.2020) ósmoklasiści w całym kraju pisali test z języka obcego. Największa grupa (95,7 proc.) przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego. W województwie pomorskim język ten wybrało aż 98 proc. uczniów. Choć na rozwiązanie wszystkich zadań mieli 90 minut, spora część uporała się z nimi szybciej i opuściła sale egzaminacyjne jeszcze przed końcem czasu.

- Bardzo lubię język angielski, więc dzisiejszy test nie sprawił mi problemu. Skończyłem wszystko przed czasem - mówi w rozmowie z nami Maksymilian Furtak, uczeń VIII klasy w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku.

W tym materiale po godz. 13 opublikujemy arkusze CKE oraz sugerowane odpowiedzi do egzaminu z języka angielskiego!

Trwa głosowanie...

Egzamin ósmoklasisty z j. angielskiego. Jak oceniasz test?

Co było na egzaminie ósmoklasisty 2020 z j. angielskiego?

Wiemy już, że w arkuszu znalazło się 14 zadań. Pierwsze cztery zadania były zadaniami ze słuchu. W kolejnej części arkusza pojawiły się fragmenty tekstów, na podstawie których trzeba było odpowiadać na zadane pytania.

- W ostatnim zadaniu mieliśmy do napisania e-mail do kolegi z Anglii. Trzeba w nim było napisać, że koleżanka z klasy przeprowadza się za granicę. Dodatkowo trzeba było opisać prezent, który jej ostatnio podarowaliśmy, jej reakcję oraz to, w jaki sposób zamierzamy jej pomóc w przeprowadzce - relacjonuje Maksymilian Furtak.

A jak zadania na dzisiejszym egzaminie oceniają nauczyciele?

- Test rzeczywiście nie był trudny - ocenia w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Iwona Kostyła, nauczycielka j. angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku. - Myślę, że z zadaniami ze słuchu uczniowie powinni sobie dobrze poradzić. Pytania w tej części faktycznie nie były trudne. Natomiast wydaje mi się, że największy problem mogło stanowić zadanie nr 13, dotyczące środków językowych. Gramatyka zawsze - w każdym teście - wypada wśród uczniów najsłabiej, a w tym roku zadanie dotyczyło dodatkowo transformacji zdania. Trzeba było powiedzieć to samo w inny sposób, używając podanego słowa klucza. Wiemy z doświadczenia, że właśnie znajomość funkcji językowych i środków językowych sprawia uczniom największe trudności. Jeśli zaś chodzi o część pisemną, tu nie powinno być żadnych problemów. Temat był bardzo przyjazny.

Drugim najczęściej wybieranym językiem na czwartkowym egzaminie był język niemiecki. Przystąpiło do niego 3,8 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Test z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) napisało w tym roku łącznie 0,5 proc. ósmoklasistów.

Odpowiedzi do testu z angielskiego - sprawdź po godz. 13 >>>

Egzamin ósmoklasisty 2020 angielski. ODPOWIEDZI I ARKUSZE CK...

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy wyniki?

W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, egzamin ósmoklasisty rozpoczął się później niż zwykle (pierwotnie miał się rozpocząć 21 kwietnia). Do testów przystąpiło w sumie w całym kraju blisko 348 tys. uczniów. Ich zmagania trwały trzy dni: we wtorek, 16.06.2020, mierzyli się z językiem polskim, w środę - z matematyką, a w czwartek - z językiem obcym.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br. Tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki oraz otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku

Egzamin ósmoklasisty 2020 na Pomorzu. Jak przebiegał egzamin...

Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki 17.06.2020. Na zdjęciu Szkola Podstawowa nr 2 w Gdańsku. Uczniowie wchodzili grupami, zgodnie z wymogami sanitarnymi w związku z epidemią koronawirusa

Egzamin 2020 ósmoklasisty z matematyki 17.06.2020. Tak wyglą...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki