Dynamiczna sytuacja ze startem roweru Mevo. Wykonawca znów...

  Dynamiczna sytuacja ze startem roweru Mevo. Wykonawca znów zgłosił gotowość uruchomienia I etapu systemu, trwają testy

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dynamiczna sytuacja ze startem roweru Mevo. Wykonawca znów zgłosił gotowość uruchomienia I etapu systemu, trwają testy
  1/4
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  W poniedziałek, 11 lutego informowaliśmy o wynoszącej 900 tys. zł karze nałożonej przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot na wykonawcę systemu firmę NB Tricity za 3-miesięczne opóźnienie startu Mevo. Z kolei we wtorek, 12 lutego, NB Tricity po raz drugi zgłosiło gotowość uruchomienia I etapu systemu.
  Przypomnijmy, że poprzednio gotowość uruchomienia systemu NB Tricity zgłosiło w połowie stycznia, ale wówczas odbiory przez zamawiającego - OMG-G-S skończyły się negatywnym efektem.

  Prawie milion złotych kary dla wykonawcy systemu rowerowego Mevo za opóźnienie jego startu  - Skrupulatnie testujemy ze specjalistami wszystkie funkcjonalności systemu. Będzie on funkcjonował przez 6,5 roku, chcemy być pewni, że spełni oczekiwania użytkowników – mówi Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

  - Jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy mogli oddać użytkownikom ten unikalny na skalę światową system. Ostatnie dni spędziliśmy intensywnie testując jego funkcjonalności. Jesteśmy pewni, że Mevo spełni oczekiwania użytkowników” – dodaje Robert Lech, prezes Nextbike Polska, do którego należy spółka NB Tricity.

  Przypominamy, że w ramach I etapu systemu dostępnych ma być 1224 jednośladów. Docelowo na terenie 14 miast i gmin dostępnych będzie 4080 rowerów. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk, Gdynię, Sopot, Tczew, Puck, Redę, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Władysławowo, Żukowo, Pruszcz Gdański i Rumię. Dzięki zastosowaniu technologii IV generacji rowery będzie można wypożyczać i zwracać zarówno na położonych w kluczowych punktach miast stacjach, jak i poza nimi.

  Ścieżka rowerowa nie dla... rowerów? Jeśli masz taki z dodatkowym napędem elektrycznym, warto zapoznać się z przepisami


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY