Drzewko za makulaturę 2019. Akcja "Dziennika Bałtyckiego" na Pomorzu za nami. Zobacz relację z tych wydarzeń!

Redakcja

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Już po raz kolejny rozdaliśmy sadzonki drzewek! Wszystko w ramach corocznej akcji , dzięki której dbasz o środowisko i jednocześnie zyskujesz sadzonki, z których w przyszłości mogą wyrosnąć piękne drzewa i krzewy. Za nami „Drzewko za makulaturę”, coroczna ekologiczna akcja „Dziennika Bałtyckiego”.

„Drzewko za makulaturę”, pod hasłem „Razem dla środowiska”, na stałe wpisało się w krajobraz Trójmiasta, i jest to akcja szczególnie doceniana przez naszych Czytelników.

Rośnie bowiem w naszym społeczeństwie świadomość ekologiczna, a pozbywając się zalegającej w szafkach makulatury, dajemy jej kolejne życie. Proces recyklingu polega na rozwłóknianiu makulatury, pozbywaniu się różnego rodzaju zanieczyszczeń i następnie uszlachetnianiu masy. Potem taka masa zostanie podana na specjalną maszynę papierniczą.

Tradycyjnie już sadzonki najróżniejszych drzew i krzewów można było odebrać za każde pięć kilogramów makulatury oraz kupon wycięty z „Dziennika Bałtyckiego”. Tym razem na Czytelników będziemy czekaliśmy 27 kwietnia w czterech trójmiejskich lokalizacjach.

Zobaczcie relację:

W Trójmieście i Rumi rozdaliśmy tysiące sadzonek roślin w ra...

Czytaj także

Za każde 5 kg makulatury i kupon z gazety dostaniesz sadzonkę drzewa!

Gdzie odbywała się tegoroczna akcja "Drzewko za makulaturę":

  • 27.04.2019 (sobota) - Gdańsk, E.Leclerc (ul. Obrońców Wybrzeża 1), godz. 10 - 13:00
  • 27.04.2019 (sobota) - Gdańsk, parking Leroy Merlin (ul. Szczęśliwa 7), godz. 10 - 13:00
  • 27.04.2019 (sobota) - Gdynia, parking przy Galerii Klif, godz. 10 - 13:00
  • 27.04.2019 (sobota) - Rumia, parking Leroy Merlin, godz. 10 - 13:00

oraz
"Drzewko za elektrośmieci"

Za 1 urządzenie elektryczne i kupon z gazety dostaniesz sadzonkę drzewka

  • 27.04.2019 (sobota) - Gdańsk, parking Leroy Merlin (ul. Grunwaldzka 309), godz. 10 - 13:00 (ważne! tu nie jest przyjmowana makulatura)

Tak było rok temu podczas "Drzewka za makulaturę"

Drzewko za makulaturę. Akcja "Dziennika Bałtyckiego" na Pomo...

Nasza akcja i partnerzy

Do drzewek i krzewów, ofiarowanych głównie przez Lasy Państwowe, dzięki innym naszym partnerom doszły też rośliny ozdobne, np. kwiaty jednoroczne. Nasza akcja to znakomita okazja, by zdobyć sadzonki tychże roślin i zazielenić swoje najbliższe otoczenie.

Naszej planecie pomagamy nie tylko sadząc młode drzewka. Możemy też pomóc nie zaśmiecając lasów i parków, a także pozbywając się zalegających w naszych domach papierów, przekazując je do recyklingu.

Sadzonki można było otrzymać nie tylko za makulaturę. Za jedno stare urządzenie elektryczne, np. mikrofalówkę czy telewizor i kupon z gazety również można było odebrać drzewko. Elektrośmieci zbieraliśmy przed Leroy Merlin w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej. Należy pamiętać, że w tym punkcie nie będzie przyjmowana makulatura.

Partnerzy naszej akcji to: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Leroy Merlin, E. Leclerc, Eko Dolina, OPEC Gdynia, Euro Styl, Galeria Klif, Remondis, a także Ogrody Justyny.

Podjęliśmy wyzwanie #trashchallenge. Dołączcie do nas i też ...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mam 100 kg makulatury i chętnie bym ją wymieniła na drzewka.Niestety nie prenumeruję Dziennika Bałtyckiego tym samym nie mam kuponów .W zeszłym roku w miejscu akcji zmuszona byłam kupiłam 10 Dzienników Bałtyckich tylko po to żeby wyciąć z nich kupony.To się nazywa akcja "Marnotractwa"10 gazet od razu ,bez czytania na makulaturę .

Dodaj ogłoszenie