Czarni wygrali z Asseco Prokomem

Paweł Durkiewicz
W kolejnych pomorskich derbach w Tauron Basket Lidze koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali u siebie Asseco Prokom Gdynia 62:58. Widowisko w hali Gryfia nie stało na zbyt wysokim poziomie, w końcowym fragmencie przyniosło za to niesamowite emocje. Przed meczem z mistrzem Polski słupszczanie mieli dużo zmartwień. Od dłuższego czasu kontuzja doskwiera Izraelczykowi Odedowi Brandweinowi, a ostatnio z gry został wyeliminowany także Amerykanin Levi Knutson. Do ostatniej chwili ważyła się kwestia występu Mateusza Kostrzewskiego, który w zeszłym tygodniu opuścił już pucharowy mecz z Rosą Radom z powodu urazu nogi. 23-letni skrzydłowy zdołał się jednak wykurować na mecz ze swoją byłą drużyną.

Obie strony zaczęły mecz od chaotycznych i na ogół nieskutecznych akcji. Z czasem przewagę zbudowali osłabieni gospodarze, którzy na przełomie pierwszej i drugiej kwarty wyszli na około 10-punktowe prowadzenie.

Po przerwie gracze Asseco rzucili się do odrabiania strat, a sygnał do boju dał mistrzom Polski Jerel Blassingame, który w swoim pierwszym sezonie w naszej lidze reprezentował właśnie zespół ze Słupska. W nerwowej końcówce publiczność obejrzała prawdziwą wojnę nerwów na rzuty wolne. Pod wielką presją słupszczanie zachowali zimną krew, dzięki czemu zaliczyli swoje piąte z rzędu ligowe zwycięstwo.

Energa Czarni Słupsk - Asseco Prokom Gdynia 62:58 (13:12, 18:13, 16:17, 15:16)

Energa Czarni: Dutkiewicz 17 (3), Nicholson 16, Tomaszek 10, Dabkus 7 (1), Kostrzewski 4, Abernethy 4, Nowakowski 4, Jakubiak 0, Długosz 0

Asseco Prokom: Blassingame 17 (3), Hrycaniuk 13, Koszarek 8, Mahalbasić 7, Pamuła 3 (1), Acker 3 (1), Robinson 2, Witka 2, Szczotka 2, Ponitka 1, Roszyk 0, Richards 0