Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków. Nietrafiony karny uratował Bytovię przed porażką

AW
Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków na żywo
Bytovia Bytów - Garbarnia Kraków na żywo Fot. Grzegorz Gałasiński
Bytovia Bytów w meczu 20. kolejki Fortuna I ligi zremisowała przed własną publicznością z Garbarnią Kraków 1:1.

Garbarnia zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, w związku z czym to Bytovia była faworytem tego starcia. Pokazała to zdecydowanie pierwsza połowa meczu. Bytowianie od początku prowadzili przebieg gry i nie pozwalali na nic zawodnikom gości. Przewaga ta została udokumentowana w 36. minucie. Wówczas Mateusz Kuzimski pokonał bramkarza Garbarni, Marcina Cabaja. Przyjezdni z Krakowa w pierwszej części gry nie oddali żadnego strzału na bramkę Bytovii.

W drugiej połowie gra się odmieniła. Wówczas to Garbarnia miała więcej z gry, jednak swoje szanse mieli gospodarze, jak choćby dogodna sytuacja Filipa Burkhardta. Goście z Krakowa na 20 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu Jakuba Wróbla. Ten sam piłkarz mógł dać zwycięstwo swojej ekipie osiem minut przed końcem meczu. Wróbel pomylił się jednak z rzutu karnego i w Bytowie byliśmy świadkami podziału punktów.