Awaria w oczyszczalni ścieków Swarzewo [12.12.2019]. We Władysławowie znowu ścieki płyną do Zatoki Puckiej [zdjęcia]

P.
Władysławowo: Awaria rurociągu w oczyszczalni ścieków Swarzewo Konrad Kędzior
Do Zatoki Puckiej znów płyną ścieki. Do awarii doszło w czwartek 12.12.2019 r. na terenie oczyszczalni ścieków Swarzewo podczas planowanego remontu. - Apelujemy do mieszkańców Władysławowa, Chłapowa i Chałup o ograniczenie zużycia wody, co znacznie ułatwi i przyspieszy naprawę uszkodzenia rurociągu - alarmują urzędnicy z Władysławowa.

Awaria w oczyszczalni ścieków Swarzewo [12.12.2019]

Do awarii na terenie oczyszczalni ścieków Swarzewo doszło w czwartkowe popołudnie w trakcie prac związanych z remontem rurociągu ściekowego.

- Złącze RK przygotowane przez wykonawcę rozszczelniło się i zalało wykop - informują na facebooku władysławowscy urzędnicy. - Zaczęto magazynować ścieki w przeznaczonym do tego zbiorniku, jednak zbiornik zapełnił się i nastąpił awaryjny zrzut nieczystości do Zatoki Puckiej.Apelujemy do Mieszkańców Władysławowa, Chłapowa i Chałup o ograniczenie zużycia wody, co znacznie ułatwi i przyspieszy naprawę uszkodzenia rurociągu.

Ścieki płyną do Zatoki Puckiej. Sztab kryzysowy w UM Władysławowo

W UM Władysławowo zwołano sztab i ustalono działania, które trzeba podjąć, by zminimalizować ryzyko ekologicznej katastrofy.

- O godzinie 14:55 do Międzygminnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Ekowik” Sp. z o.o. przekazano informację o konieczności ograniczenia zużycia wody - informują urzędnicy.

Teraz na terenie oczyszczalni ścieków Swarzewo trwają prace, dzięki którym ma zostać usunięto uszkodzenie rurociągu ściekowego.

- W tej chwili wykonawca odpompowuje zalany wykop, następnie zdemontuje niesprawne złącze, wstawi blok oporowy, a potem zamontuje nowe złącze - podają w Urzędzie Miejskim Władysławowo.

Prace będą prowadzone przez całą noc, a ich zakończenie planowane jest na piątek (13.12.2019) w godzinach popołudniowych.

Czerwcowa awaria w oczyszczalni ścieków Swarzewo

To nie pierwsza - niestety - w tym roku awaria rurociągu przesyłowego do oczyszczalni ścieków Swarzewo. We Władysławowie doszło do głośnej awarii w czerwcu. Wówczas, jak szacowano, do Zatoki Puckiej wlać się mogły nawet tysiące metrów sześciennych ścieków.

Awaria w oczyszczalni ścieków Swarzewo. Ścieki wylewają się ...

Awaria we Władysławowie wydarzyła się na stalowym rurociągu o przekroju 600 mm, tłocznym - pod stałym ciśnieniem - położonym w 1986 roku. Który po prostu pękł na długości ok. 4 metrów, bo zwiększyła się ilość ładunku, który musiał tędy przepłynąć.

AWARIA W OCZYSZCZALNI SWARZEWO W 2014 R.:

Zobacz wideo: Awaria w oczyszczalni ścieków Swarzewo: pękła rura i ścieki wylewały się do Zatoki Puckiej i na posesje mieszkańców:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Amatorstwo ku.wa jego mać! Wykonawca za nieumiejętną pracę powinien zostać obciążony karami. Bierze się za coś czego nie umie prawidłowo zrobić, a wybór taki a nie inny bo najtańszy.

R
Rybak

Skandal,ścieki bezpośrednio do Zatoki-to drugi raz w tym roku-kto za to odpowie że trują faunę ,florę i ludzi.

G
Gość

Kupy ci u nas dostatek!!

G
Gość

Na barkę pompować,! Potem z powrotem.

G
Gość

Niebawem to będzie najbardziej skażony rejon na pomorzu. Góra śmieci zafundowana przez pgk na wysypisku i ścieki w zatoce. Można by zrobić fajna ulotkę na lato.

Dodaj ogłoszenie