22 tysiące podpisów za S6. Walczymy do skutku

Grzegorz Hilarecki, Marek Rudnicki
Wszystkie podpisy trafią do premier Beaty Szydło. Taką obietnicę złożył nam poseł Szefernaker. - Po pierwsze, każda inicjatywa, która angażuje do działania lokalną społeczność na rzecz rozwoju regionu, jest bardzo ważna - mówi polityk.
Wszystkie podpisy trafią do premier Beaty Szydło. Taką obietnicę złożył nam poseł Szefernaker. - Po pierwsze, każda inicjatywa, która angażuje do działania lokalną społeczność na rzecz rozwoju regionu, jest bardzo ważna - mówi polityk. Radek Kaleśnik
Drodzy Czytelnicy. Dziękujemy za masowe poparcie akcji „Chcemy drogi S6”! Cóż za wspaniałe i budujące jest to wsparcie. Od pojedynczych osób po osiedlowe społeczności. Od małych sklepów po wielkie firmy i organizacje pokazujemy, jak nam na tym zależy. Petycję kierujemy do premier Beaty Szydło, aby ta kluczowa dla całego regionu środkowego Pomorza droga została zrealizowana zgodnie z ustalonymi wcześniej terminami.

Pierwszą partię podpisów, pakiet liczący około 15 tysięcy imiennych deklaracji, przekazaliśmy idealnemu w tej sytuacji pośrednikowi - Pawłowi Szefernakerowi, sekretarzowi w kancelarii Prezesa Rady Ministrów i jednocześnie posłowi ziemi koszalińskiej.

KLIKNIJ i pobierz petycję w sprawie ekspresowej drogi S6

Wg naszych obliczeń zebraliśmy już ponad 22 tysiące podpisów. Przysyłajcie je do nas, bo akcja trwa. Miejmy nadzieję, że do szczęśliwego finału.

Krzysztof Nałęcz. Redaktor Naczelny

Redaktor naczelny „Głosu” Krzysztof Nałęcz spotkał się z posłem Prawa i Sprawiedliwości Pawłem Szefernakerem, który reprezentuje w Sejmie okręg koszaliński, jest szefem PiS w regionie koszalińskim, a zarazem pełni funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szef naszych dzienników przekazał na ręce przedstawiciela rządu 15 tysięcy podpisów zebranych przez nasze redakcje oraz naszych Czytelników. Kolejne kilka tysięcy podpisów czeka na nasz odbiór w różnych instytucjach, firmach, urzędach w regionie.

Według naszych szacunków jest ich w sumie 22 tysiące! Tyle zdołaliśmy przy pomocy naszych Czytelników zgromadzić w kilka tygodni akcji na rzecz budowy drogi ekspresowej S6 w całości! Wszystkie podpisy trafią do premier Beaty Szydło. Taką obietnicę złożył nam poseł Szefernaker. - Po pierwsze, każda inicjatywa, która angażuje do działania lokalną społeczność na rzecz rozwoju regionu, jest bardzo ważna - mówi polityk.

- Takie inicjatywy są potrzebne. A droga S6 niewątpliwie jest bardzo ważna dla Pomorza. Także jestem za tym, aby powstała, dlatego również złożyłem swój podpis poparcia. Przypomnę, że w rządowym programie drogowym zostało wcześniej wpisane więcej planowanych inwestycji, niż było na to pieniędzy w budżecie. Priorytetem dla naszego rządu jest droga S11, czyli wiodąca od południa Polski, przez Poznań, nad nasze morze. Cieszymy się, że rozpoczęły się prace przygotowawcze, które pozwolą zrealizować budowę odcinka Koszalin - Bobolice. Wkrótce Pomorze odwiedzi minister Adamczyk (resort infrastruktury - dop. red.) i przedstawi szczegóły dotyczące S11 i S6. Warte jest też podkreślenia, że pani premier nie wykreśliła żadnej drogi z planu budowy dróg. Musimy szukać oszczędności, aby udało się zrealizować to, co zostało zaplanowane. W akcję zaangażowali się mieszkańcy Koszalina, Szczecina, Słupska oraz innych miast i wsi. Wszystkim z osobna bardzo dziękujemy!

Akcja trwa dalej. Im więcej głosów poparcia, tym lepiej dla sprawy. Akcja zbierania podpisów za budową całej S6 w regionie słupskim ma poparcie ponad podziałami partyjnymi. Codziennie dochodzą nowe listy z podpisami. Dostajemy je od Czytelników, przychodzą oni też do naszej redakcji. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP oddział w Słupsku dostarczyło kilkanaście list pełnych podpisów. Do naszej akcji dołączyła Solidarność z regionu słupskiego. A były poseł SLD Jan Sieńko osobiście przyniósł do redakcji ponad 120 podpisów, w tym byłego prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego.

KLIKNIJ i pobierz petycję w sprawie ekspresowej drogi S6

Szczecinianie też nadal są zainteresowani budową S6 i bardzo wszystkich bulwersuje zła sytuacja z inwestycją po stronie województwa pomorskiego. Pytają często, składając podpis pod petycją, dlaczego w jednym województwie oddział GDDKiA może działać sprawnie (patrz: Szczecin), a w innym (patrz: Gdańska - działania przypominają strajk włoski. Zaniepokojeni są też informacjami z Ministerstwa Infrastruktury, że inwestycja zostanie zrealizowana, ale dopiero po roku 2020. Dwie rady gmin, w Goleniowie i Płotach, (miasta bardzo istotne na trasie S6 w rejonie szczecińskim), podjęły zdecydowane w treści uchwały żądające gwarancji dokończenia trasy szybkiego ruchu w regionie pomorskim. Obie uchwały zostały wysłane do premier Beaty Szydło. Radni w Płotach napisali:

„Niepokoją nas ostatnie wypowiedzi wiceministra infrastruktury i budownictwa, Jerzego Szmita, umniejszające znaczenie budowy trasy S6 pomiędzy Słupskiem a Trójmiastem, które są w sprzeczności z zapewnieniami resortu, że realizacja tej trasy jest niezagrożona oraz ma zagwarantowane finansowanie. W pełni popieramy budowę drogi S6, najważniejszej arterii drogowej Pomorza i Pomorza Zachodniego”.

Rada Miejska w Płotach uważa, że to szansa na ekspresowe połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem i przyspieszenie rozwoju całego regionu. W dobie przekazu elektronicznego najwięcej podpisów zbieramy w internecie - jest ich kilka tysięcy.

Liczy się Twój głos za ekspresową szóstką

Chcemy nowej drogi ekspresowej przez całe Pomorze i nie zgadzamy się na okrojenie zatwierdzonej już inwestycji. Dwujezdniowa droga ekspresowa od Goleniowa po Trójmiasto to priorytet dla rozwoju północnej części kraju, jeśli nie chcemy zostać wykluczeni komunikacyjnie, stać się zapóźnioną częścią Polski i stawiamy na nowych inwestorów. Po ostatnich doniesieniach o możliwym przesunięciu harmonogramu i pomysłach na zmianę kształtu szóstki rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów. W tej kluczowej dla nas sprawie liczy się każdy głos. Również Twój. Razem możemy zdziałać więcej. Już raz, dzięki akcji społecznej udało się nam wpisać S6 do Programu Budowy Dróg Krajowych. Z pewnością uda się nam wywalczyć nową drogę dla Pomorza raz jeszcze. Tym bardziej, że każdego dnia stajemy się mocniejsi, bo do akcji na rzecz budowy trasy dołącza coraz więcej osób i instytucji. Widać to wyraźnie w naszych redakcjach, w których każdego dnia mieszkańcy podpisują się pod petycją.

ZOBACZ TAKŻE: Wizualizacja drogi S6

Wideo

Materiał oryginalny: 22 tysiące podpisów za S6. Walczymy do skutku - Głos Pomorza

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
piotr mieczyslaw
wypadek za wypadkiem, smierc goni smierc - moze zamiast drog budowac kolej?
Dodaj ogłoszenie