Zwyciężczyni konkursu "Mieszkanie za czytanie" niedługo wprowadzi się do nowego lokum

MP
Adrianna Cholewinska z Bydgoszczy - wygrała mieszkanie w konkursie Dziennika Bałtyckiego
Adrianna Cholewinska z Bydgoszczy - wygrała mieszkanie w konkursie Dziennika Bałtyckiego Przemysław Świderski
Udostępnij:
Pani Adrianna Cholewińska w 2015 roku zwyciężyła w organizowanym przez "Dziennik Bałtycki" wraz z deweloperem Euro Styl konkursie "Mieszkanie za czytanie". Za kilka tygodni zostanie jedną z pierwszych lokatorek osiedla IDEA przy ul. Beniowskiego w Gdańsku.

Rozmawiamy z laureatką, Panią Adrianną Cholewińską i Bartoszem Podgórczykiem, dyrektorem działu marketingu firmy Euro Styl.

Mija blisko 1,5 roku od chwili w której wygrała Pani finał konkursu „Dziennika Bałtyckiego” i dewelopera Euro Styl „Mieszkanie za czytanie 2015”. Jak się Pani czuje tuż przed wprowadzeniem się do nowego m2 na osiedlu Idea przy u. Beniowskiego?

Planowo wprowadzę się pod koniec marca. Nie mogę się doczekać, uśmiech nie schodzi mi z twarzy. W poprzednim tygodniu rozpoczęły się prace wykończeniowe. Dla mnie wygranie tego mieszkania to wielka sprawa bo do Trójmiasta przyjechałam kilka lat temu z Bydgoszczy na studia więc to mieszkanie na pewno to pomoże mi zapuścić tu korzenie.

Jest Pani architektem, więc pewnie pomysłów na urządzenie tego mieszkania było wiele. Czy jest już jakaś ostateczna koncepcja?

Jak to się mówi szewc bez butów chodzi, więc w sumie nie przygotowałam żadnego projektu, wszystko powstawało na bieżąco, ale w myśl pewnej spójnej wizji. Mieszkanie będzie urządzone nowocześnie, trochę w skandynawskim stylu. Starałam się jednak działać tak, że aby połączyć rzeczy które podobają mi się teraz i są modne z takimi, które wiem, że będą mnie cieszyć także za 10 lat.

Będzie Pani jedną z pierwszych mieszkanek osiedla IDEA. Lokal mieści się na parterze, co jest dosyć wyjątkowe w tym pierwszym oddanym w kompleksie budynku. W zdecydowanej większości obok na parterze będą mieścić się lokale usługowe. Co Pani okiem architekta może jeszcze powiedzieć o tym mieszkaniu?

Dzięki temu, że mieszkanie jest na parterze i większość sąsiednich lokali będzie przeznaczona na usługi to jest znacznie wyższe niż mieszkania na piętrach. Sufit jest na wysokości 3,20 m, co oczywiście daje większą przestrzeń i na pewno jest atutem. Mieszkanie ma ponad 46 m kw, dwa pokoje. Sypialnia jest od wschodu, okno kuchenne od północy i salon na południowym zachodzie.To najlepsze rozlokowanie pomieszczeń jakie mogło się trafić.

A jak okolica? Czy doglądając postępów w pracach miała Pani już okazję poznać trochę otoczenie?

Mieszkam obecnie jeszcze w Gdyni, ale oczywiście przyjeżdżając tu spaceruje, zwiedzam okolice. Lokalizacja jest świetna, do wszystkiego jest blisko - sklepy, komunikacja no i oczywiście morze.

Osiedle IDEA jest bardzo przyjazne mieszkańcom którzy poruszają się na co dzień na dwóch kółkach - rowerownia w hali garażowej, stojaki. Czy Pani też jest cyklistką?

W okresie wiosenno-letnim jeżdżę na rowerze, także doceniam te rozwiązania. Jestem też zmotoryzowana więc miejsce w hali garażowej bardzo ułatwia mi życie.

Elementem charakterystycznym budynku w którym mieści się Pani nowe mieszkanie są przetworzone cyfrowo prace trójmiejskiej artystki Doroty Krzyżanowskiej...

Tak, to fajne, nadające wyjątkowy klimat temu miejscu rozwiązanie. Sztuka i architektura budynku wzajemnie się uzupełniają.

Panie Bartoszu, na jakim etapie jest całość budowy osiedla IDEA?

Pozostałe dwa budynki w ramach pierwszego etapu inwestycji, będą oddane jeszcze w tym roku. Każdy następny etap będzie wyróżniał się swoją, wyrazistą architekturą. W sumie cała inwestycja obejmuje budowę jedenastu budynków mieszkalnych, które powstaną w przeciągu ok. pięciu lat. Po zakończeniu realizacji osiedle IDEA będzie liczyło ponad 500 mieszkań.

Zakupy z „dark store” coraz popularniejsze

Wideo